Посадка огірків у відкритий ґрунт за місячним календарем. Які сорти краще садити

Огірок — це теплолюбива культура, яку можна висаджувати в грядку при середньодобовій температурі навколишнього середовища не нижче +15 0С, а температура ґрунту не нижче +12 градусів.

В теплиці набагато швидше прогріється ґрунт, тому огірки садять на 1-2 тижні раніше ніж у грядці.

Огірки можна висівати в 2-3 декаді травня.

Існує різні сорти огірків, які розділяються на строки посівів: ранні, середні та пізні. Сіяти, бажано, відразу огірки з різними термінами дозрівання — це дозволить насолоджуватись хрусткими овочами на протязі усього сезону.Місячний календар 2022 року.

Щоб вибрати дату для посіву насіння огірків на грядці, можна скористатися місячним календарем.

Сприятливі дні для посіву — це коли місяць знаходиться у фазі зростання.

У цьому році сприятливі дні припадають на:

травень — 6, 15-17, 20-21, 25-26;

червень — 2, 3-4, 16-18, 30.

Несприятливі дні на:

травень — 7, 22;

червень — 5, 21;

липень — 4-5, 20.Якісні та врожайні сорти огірків.

Садять зазвичай декілька сортів огірків різного строку плодоношення. Кількість залежить від простого бажання експериментувати на своїй присадибній ділянці, так як ринок пропонує багато сортів огірків будь-якої селекції. Підбирати потрібно сорти стійкі до різких погодних умов, хвороб, з пристосованістю до браку вологи та холодостійкими властивостями.

Садити 2-3 сорти огірків немає сенсу врожай буде невисоким.

Посів насіння огірків у відкритий ґрунт.

Перш за все проводять ретельне приготування ділянки під огірки та насінневого матеріалу.

Перед посівом проводять передпосівне відкалібрування та знезараження насіння огірків. Беруть тільки велике, рівне та світле. Якщо використовуєте  оброблене виробником насіння, проводити будь-які маніпуляції з ним не потрібно.Знезаражують його біопрепаратом Фітоспорином згідно інструкції або розчином марганцівки темно-рожевого кольору (1 %).

Також, користуються розчином зеленки, 1 мл на 100 мл води чи хлоргексидином (0,05 %).

Органісти пропонують настій часнику, 2-3 зубки на 100 мл води настояти добу або розчин соку алое, 50 мл соку на 50 мл води. Протравлюють на протязі 30 хвилин та промивають насіння чистою водою.

Можна насіння замочити та покласти на пророщення. Для цього загортають його вологою тканиною, потім в поліетиленову плівку та прибирають у місце, де температура повітря повинна бути + 22-26 градусів.

Хороші та не дуже попередники.

Потрібно дотримуватись правила сівозмін. Садять огірки після томатів, перцю, цибулі, часнику, капусти, гарбузів, кабачків, патисонів, динь та кавунів.Посадка огірків.

  1. Зробіть посадкові ямки на глибину 1,5-2 см. Налийте в них води та розкладіть сухе насіння на відстань 5-10 см.
  2. В ямку покладіть насіння в кількості 2-3 штуки. Потім, коли проросте, видаліть слабку рослину. Присипте ямку ґрунтом та розрівняйте. Верх посипте тютюновим пилом чи гірчичною макухою та злегка полийте.