Посадка полуниці осінню: коли і як правильно висаджувати, щоб добре прижилася

Посаджена полуниця восени, може дати свій перший врожай навесні. Весняна посадка не дасть бажаного врожаю, на відміну від посадженої в кінці серпня — на початку вересня.

Правила посадки полуниці.

Плантацію полуниці потрібно закладати не рідше 3-4 років. Молодий кущ полуниці не відразу починає плодоносити та давати повноцінний врожай. Краще всього для закладки нової грядки полуниці – це середина серпня. Бо більш пізня посадка не дасть змоги молодим кущикам добре укорінитися й при сильних морозах, вони можуть вимерзнути.

Грядку для полуниці потрібно вибирати ретельно, підбирати де росли торік рослини, після яких добре буде себе почувати й полуниця. Найкраще підійде грядка після петрушки, кропу, цибулі, часнику, салату, селери, редису, буряку та моркви. Але якщо попередниками були баклажани, огірки, перець, капуста та картопля, після них не варто садити кущі полуниці, щоб не заразитися хворобами, на які хворіли ці овочі.

Найкращі сорти полуниці.

Гарним вважається сорт, який стійкий до хвороб та має великі й солодкі ягоди. А ще сорти діляться на звичайні, які плодоносять раз за сезон, ремонтантні — два рази та нейтрального дня, що дають врожай весь час аж до морозів.



Найкращі сорти звичайної полуниці: Хоней, Корона, Кент, Флоренс, Велері, Кімберлі та Берегиня.

Ремонтантна представлена такими популярними сортами як: Ельсанта, Єлизавета II та Сельва.

Нейтрального світового дня: Гармонія, Флорентіна, Альбіон та Діамант.

Технологія посадки полуниці.

Перед тим, як садити полуницю на ділянці, потрібно добре збагатити ґрунт добривами. Рослина буде рости на цьому місці не один рік, тому не слід заощаджувати на ньому. Для цього, потрібно покласти на 1 кв. м ґрунту: перепрілий компост — 10 кг, калійна сіль — 20 грамів, сечовина — 25 грамів, суперфосфат — 40 грамів. Або таку «заправку»: 10 кг ґрунту змішують з 10 кг готового компосту, 10 кг перепрілого перегною та 2 склянками деревного попелу, ретельно перемішують та розтрушують цю суміш на площі 1 кв. м.



Посадкові ямки роблять 30 — 40 см одну від одної та глибиною 10 см. В кожну ямку наливають воду, дають їй ввійти та садять кущі полуниці, але не заглиблюють їх занадто в землю. Високо садити також не варіант – вимерзне взимку. Правильно садити – це, щоб точка зростання знаходилась на одному рівні з землею. Така полуниця добре приживеться та неодмінно пригостить добрим й багатим врожаєм. Дехто садить одразу в посадкову ямку два кущі, щоб при загибелі однієї рослини, друга замінила її.

Відразу, як тільки грядка з полуницею буде засаджена, потрібно засипати міжряддя мульчею. Це може бути суха трава, солома чи спеціальне агроволокно чорного кольору.

Головним являється все ж таки придбання здорової та якісної розсади полуниці.