Посадка полуниці у серпні, дозволить отримати ягоди вже в наступному сезоні.

Посадки полуниці в кінці літа дозволяють отримати ягоди вже в наступному сезоні.

Полуницю, так найчастіше називають садову суницю, зазвичай садять навесні або восени. У кожного часу є свої переваги. Весняні посадки дають можливість рослині краще прижитися, а осінні — дозволяють отримати ягоди вже в наступному сезоні, інформує Ukr.Media.

Підготовку до посадки потрібно починати заздалегідь. За кілька тижнів до неї слід зайнятися ділянкою: виполоти бур’яни, внести під перекопування на 1 кв. м відро компосту і мінеральні добрива (40 г суперфосфату, 20 г калійної солі і 25 г сечовини). Для тих, хто віддає перевагу органіці, можна закласти у верхньому шарі землі, розподіливши рівномірно на кожному квадратному метрі суміш з відра компосту, 2 склянки деревної золи і відра перегною.

Така завчасна підготовка дозволить добривам розчинитися і стати доступнішими для рослин, а ґрунт до початку посадки встигне осісти.

Як вибрати здорову розсаду

Купувати розсаду полуниці слід в спеціалізованих розплідниках або у перевірених продавців, адже на стихійних ринках немає гарантії її якості та сортової належності. Дешевше і надійніше всього використовувати власний посадковий матеріал, отриманий способом ділення куща або розмноження розетками (з допомогою вусів). Для розмноження розетками підходять тільки вуса з 1-2-х-річних кущів. На розетках зі старих рослин коренева система краща, але врожай від них буде в рази меншим.Купуючи розсаду, потрібно звернути увагу на діаметр ріжка (він повинен бути не менше 1 см) і довжину коренів (від 5 см і більше). У здорових молодих рослин, готових до пересадки в ґрунт, коріння обплутують весь об’єм ємності, в яку вони посаджені, а в торф’яних горщиках навіть визирають назовні.

Крім того, на саджанцях має бути кілька добре розвинених листків без плям і інших пошкоджень. Інакше, купивши одну хвору або заражену шкідниками рослину, ви можете втратити всі свої посадки.

Сортів полуниці зараз дуже багато, однак ми б рекомендували орієнтуватися не тільки на солодкість і розмір ягід. Але і на стійкість кущів до хвороб.

Коли і де посадити садову суницю

Для посадки полуниці потрібно вибирати сонячну ділянку або південно-західний схил, де відсутні сильні вітри і немає застою води. Кращими попередниками для садової суниці будуть горох, квасоля, редис, часник, петрушка, цибуля, буряк і морква. А ось після томатів, картоплі, капусти, гарбуза, соняшнику, кабачків та огірків садити ягоду не рекомендується.

Ґрунт повинен бути легким і родючим, добре пропускати повітря і вологу. Полуниця не любить піщаний і глинистий ґрунт. На піщаному у неї сохнуть і перегріваються коріння, а на глинистому через нестачу кисню і вологи сповільнюється зростання. Також не підходять для рослини кислі та лужні ґрунти.

Посадка суниці в кінці літа — на початку осені переважає для багатьох дачників, оскільки рослина вимагає меншого догляду, ніж висаджена навесні. Потрібно лише ретельно стежити за поливом. Для полуниці нестача води також небажана, як і її застій. Вибираючи місце під посадку, необхідно враховувати і цей фактор. Якщо ґрунтові води на ділянці знаходяться близько до поверхні, потрібно робити високі грядки. А якщо клімат у вас спекотний і посушливий, то садити полуницю слід врівень з землею, щоб вона не перегрівалася і не втрачала вологу.

Завершити ж посадку садової суниці в північних регіонах краще до кінця серпня. У середній смузі і південних регіонах це краще зробити до першої декади і кінця вересня відповідно.Як правильно садити полуницю

Полуницю зазвичай садять в ряд (однорядкова схема посадки) або стрічками, що складаються з двох рядів (дворядкова схема посадки). У першому випадку відстань між кущиками — 30-40 см, між рядами — 60-70 см. У другому — відстань між стрічками — 60-70 см, між рядами — 50 см, між кущиками — 30-40 см.

Під кожну рослину викопується лунка, глибина якої повинна бути такою, щоб коріння полуниці легко в ній містилися. Якщо вони занадто довгі, їх можна трохи скоротити, від цього коріння будуть ще краще кущитися. Перед висадкою в ґрунт лунки слід злегка зволожити.

Садити розсаду полуниці потрібно не занадто глибоко, щоб точка росту не була засипана ґрунтом. Інакше квіток і ягід вам не дочекатися. Але і високо садити рослину теж не варто: вона просто вимерзне взимку. Точка зростання повинна знаходитися на рівні ґрунту.

Якщо саджанці слабкі, і ви побоюєтеся, що рослини можуть не прижитися, посадіть в лунку дві. Одна з них обов’язково піде в зростання. А якщо приживуться обидві, врожаю буде у два рази більше.

Після посадки землю біля кущиків потрібно злегка обжати руками і замульчувати. В якості мульчі можна використовувати компост, солому, перепрілу тирсу або чорний укривний матеріал.

У догляді за саджанцями залишиться лише до пізньої осені стежити, щоб ґрунт на ділянці з полуницею не пересихав.

Так що не втрачайте час і вже зараз починайте готувати грядки під нові посадки полуниці і доглядати сорти для осінньої посадки.