Посадка полуниці в серпні. Головні секрети, для того щоб гарно прижилась.

Підготовку до посадки ягоди потрібно починати заздалегідь.

Полуниця — культура поширена, але дуже вимоглива. Найчастіше від дачників можна почути, що вона не вродила і дала всього кілька сухуватих кислих ягідок. Не варто звинувачувати в цьому примхливу ягоду, спершу потрібно побудувати їй зручне «житло», інформує Ukr.Media.

На питання, коли садити полуницю, є відразу дві правильні відповіді — навесні (в кінці квітня — початку травня) і в серпні, початок вересня.. Для того щоб ґрунт на полуничній гряді встиг осісти, а добрива — розчинитися і перейти в доступну для рослин форму, підготовку до посадки потрібно починати заздалегідь.

Готувати грядки для посадки полуниці восени можна вже в першій половині літа, але тоді земля буде простоювати цілий сезон, та й полоти порожню грядку вам набридне.

Як вибрати місце для полуниці

До місця проживання садова суниця пред’являє набір традиційних вимог, причому вони не змінюються залежно від сорту або регіону.

Грядка повинна бути розташована на добре освітленій ділянці, де немає сильного вітру, і не буває застою вологи. Ділянка повинна бути рівною, без ям і сильних перепадів висоти. Якщо такого місця немає і грядка в будь-якому випадку буде розташована під кутом, знайте, що на південних схилах ягоди солодші, достигають раніше, але виростають менше, а на північних — зріють пізніше, але завжди більші.

Садити полуницю там, де навесні і восени застоюється вода, категорично заборонено — коріння рослини просто згниють.Чим менше спочатку обрана ділянка відповідає запитам полуниці, тим більше вам буде потрібно докласти зусиль, щоб отримати урожай.

Варто подумати і про те, що росло до полуниці на цьому місці. Добре буде рости ця ягода на грядках, де раніше мешкали петрушка, кріп, цибуля, часник, салат, селера, редис, буряк, морква. А ось після баклажанів, огірків, перцю, капусти і картоплі полуницю краще не висаджувати: культура легко підхоплює ті ж хвороби, що і перераховані овочі.

Як сформувати грядку для полуниці

Полуницю садять і у звичайні насипні гряди, і високі, і вертикальні, і підвісні, загалом, варіантів не злічити. Але ми пропонуємо вивчити три найбільш зручні способи і вибрати з них той, який відповідає особливостям вашої ділянки.

Полуниця однаково не любить застою води і її нестачу. Тому якщо ґрунтові води у вас знаходяться близько до поверхні, робіть високі гряди, щоб коріння кущиків не торкалися води. А якщо у вашому регіоні влітку стоїть спека і посуха, навпаки, садіть ягоди врівень з землею, щоб коріння не перегрівалися і не втрачали дорогоцінну вологу.

Насипна грядка для полуниці

Якщо ви не любите «городити город» і є прихильником традиційних грядок, не переживайте. Досить зробити їх висотою 20 см, а в середині прокопати невелику борозенку. При глибокому заляганні ґрунтових вод грядки такої висоти полуниці буде достатньо.

Формуйте борти не прямими, а так, щоб гряда нагадувала трапецію — це дозволить гранту менше обсипатися. Якщо садите кущі в один ряд, достатньо буде гряди шириною 20-30 см, якщо у 2 — 50 см. Відстань між кущами має становити не менше 35-40 см, інакше вони будуть один одному заважати.

Борозни між грядками бажано робити вже не півметра, інакше підвищена вологість і тінь стануть ідеальними умовами для розповсюдження гнилей та комах-шкідників.Висока грядка для полуниці

У сирих регіонах грядку бажано робити високою. Це допоможе і тим дачникам, які бережуть спину і не люблять працювати, зігнувшись у три погибелі.

Полуниця воліє пухкий і живильний ґрунт, тому заповнювати грядку можна традиційно. При цьому шар землі має бути не менше 20 см. Висаджують рослини за тією ж схемою, що і на звичайних грядках, а ось плодоношення можна дочекатися на 10-14 днів раніше.

Посадка полуниці під чорний спанбонд

Як на високих грядках, так і на звичайних, значно покращити результати дозволяє чорний укривний матеріал, яким застеляють гряду після формування. Кущі висаджують в невеликі хрестоподібні розрізи. Це дозволяє обійтися без прополювання, знизити витрати добрив (вносити точково), збирати ягоди чистими навіть після дощу, знизити число шкідників.

Добрива для полуничної грядки

Садова суниця швидко «витягує» з ґрунту поживні речовини, особливо в період цвітіння і плодоношення. Тому якщо ви хочете гарних врожаїв, внести добрива потрібно заздалегідь і в достатній кількості.

Тим, хто віддає перевагу годувати свої посадки «збалансованим» харчуванням, потрібно буде внести на кожен метр гряди по 1 відру компосту, 20 г калійної солі, 25 г сечовини, 40 г суперфосфату. Не любите «хімію»? Тоді змішайте 1 відро компосту, 1 відро перегною і 2 склянки золи, а потім розподіліть це по одному метру гряди і закладіть у верхній шар ґрунту.Відразу мульчувати грядку необов’язково, відкладіть цей момент до посадки полуниці.

І пам’ятайте, оновлювати полуницю потрібно кожні 3-4 роки, інакше, як не годуй, хороших врожаїв не доб’єшся.

Посадка полуниці в серпні. Головні секрети, для того щоб гарно прижилась.