Categories: Секрети

Посадка цибулі-сіянки навесні: як правильно підготувати насіння та ґрунт

Навесні вже можна починати висаджувати цибулю у відкритий ґрунт. Вирощування культури відбувається в два етапи – висівання насіння для вирощування цибулі-сіянки, яку через рік висаджують на ділянку, щоб виростити ріпчасту цибулю. Можна придбати сіянку, пропустивши таким чином перший етап.

Посів цибулі навесні.

Цибулі не страшні заморозки, але їй буде комфортніше в прогрітому до 12 градусів тепла ґрунті. Тому, краще займатися посадкою в квітні. Важливо, щоб стояла суха погода.

Підготовка ділянки.

Обирайте місце на височині з некислим ґрунтом та з гарним освітленням без затінку. Спочатку ділянку слід перекопати та додати добрива. Корисним підживленням стане компост або перепрілий гній в розрахунку 5 кг на 1 м. кв. та попіл в розрахунку 1 відро на 5 м. кв. Щоб підвищити врожайність цибулі, додайте аміачну селітру в землю по 1 ч. л. на 1 м. кв. або калійне добриво. За 3 дні до посіву культури, розпушіть та утрамбуйте ґрунт, полийте теплою водою й накрийте плівкою. Це робиться для перепрівання ґрунту. Плівку прибирають перед самою посадкою культури. Не забувайте про правила чергування.

Правила посадки цибулі насінням.

З насіння вирощують цибулю-сіянку, яку висаджують лише через рік у відкритий ґрунт. Обирайте молоде насіння до двох років. Щоб воно краще проросло, замочіть його на 12 годин в теплій воді. Також, для стимулювання розвитку культури слід замочити домашнє насіння в 1% розчині марганцівки або в розчині Епін. Магазинне насіння не потребує подібних процедур. Для посадки потрібно зробити борозни на 1 см завглибшки, на відстані 15 см. Насіння висаджують на відстані 2 см, після чого засипають землею. Потім потрібно полити грядку теплою водою.

Посадка цибулі-сіянки навесні.

Цибуля-сіянка – це маленькі цибулини, які перетворюються на звичайну ріпчасту цибулю. Перед посадкою потрібно відібрати гнилі та пошкоджені цибулини. Щоб сіянка дала гарний врожай, замочіть її на 12 годин в теплій воді або слабкому розчині марганцівки. Утворіть борозни на 10 см завглибшки та на відстані 15 см. Цибулини висаджують на відстані 10 см та присипають ґрунтом. Підвищити врожайність допоможе попіл, яким спочатку посипають сіянку, а потім засипають її землею. Через 30 днів після посадки додайте органічні мінеральні добрива або курячий послід. Однак, це робити не обов’язково, бо цибуля досить невибаглива культура. Полив здійснюється 1 раз на 7 днів, за умови відсутності дощів.

Recent Posts

Чим очистити ручки плити від липкого жиру. Простий засіб, який легко впорається з цим

Ручки ну плиті швидко забруднюються. Не вся хімія здатна впоратись з ситуацією. Однак, це можна…

18 часов ago

Сприятливі дні у травні для посадки помідорів. Швидко ростуть та дають гарний врожай

Всі садівники знають, що фази Місяця мають безпосередній вплив на якість та кількість врожаю. Для…

18 часов ago

Не «Пасха» і не «куліч»: як правильно говорити українською. Беріть на замітку

Вже скоро буде свято Великодня. Оскільки українці відмовилися від використання мови країни-агресора, слід знати, як…

20 часов ago

Слимаки самі лізуть на цей запах. Швидкий та дієвий спосіб позбутися шкідника

Дачники, обов'язково, приймають заходів проти шкідників, бо вони завдають сильної шкоди культурам. Найпростіший варіант -…

2 дня ago

Для чого у яблуню вбивати старий цвях, та як правильно це робити

Садівники нерідко вирощують яблуні на своїх ділянках. Однак, цей процес вимагає терпіння, щоб отримати соковиті…

2 дня ago

Чому у полуниці чорніє цвіт, та що робити, щоб не залишитись без врожаю

Іноді на полуниці можуть чорніти квіти. Не кожен городник знає, чому це відбувається. Почорніння та…

2 дня ago