Посів сидератів у липні, щоб підвищити родючість ґрунту. Яке насіння краще сіяти

В липні місяці, починається збір деяких овочей та зелені й ділянки звільняють від рослинних залишків. Перед посадкою наступного врожаю, потрібно дати землі можливість відновити свої сили. Тому розумні городники допомагають їй підвищити родючість та покращити структуру ґрунту. Для цього, вони на звільнені ділянки висівають сидерати.

Для літнього посіву краще брати зерно вівса, жита, фацелії, гірчиці та інших культур.

Посів сидератів.    

Багато хто сіє сидерати між рядами овочів, але це не дуже добре для самих рослин. Тому, що сидерати дуже швидко ростуть й можуть пригнічувати чи закрити собою основну культуру.Добре сіяти їх на звільнених ділянках або в садах та на городі під деревами.

В садах сіють багаторічні трави такі як конюшина, люцерна, еспарцет та козлятник. Вони додатково принаджують комах під час свого цвітіння.

На звільнені від основної культури ділянки, висівають однорічні рослини, такі як горох, боби, люпин, гречка та фацелія.

Інколи, господарі засівають сидератами потрібну ділянку навесні. За весь сезон вони це можуть робити до трьох разів. Наприклад, ранньою весною сіють люпин, коли він підросте та почне викидати бутони квітів, його потрібно скосити й перекопати землю. Далі відразу сіють фацелію, потім гірчицю або редьку олійну. Головна умова, рослини не повинні зацвісти. Хрестоцвітні сидерати, такі як гірчиця, редька олійна, ріпак, суріпка сіяти рано навесні категорично не можна, всі шкідники будуть на ділянці. Краще їх висівати восени, поєднавши з фацелією.Корисна дія сидератів.   

Для пригнічення хвороботворних бактерій – сіють гірчицю білу та фацелію, яка на додаток оздоровлює землю.

Конюшину, горох, люцерну та віку висівають для накопичення в ґрунті азоту.

Гречку сіють для перетворення таких сполук як фосфор та калій у легкодоступну форму для інших рослин.

Засівають вівсом та житом для швидкого нарощування зеленої маси.Редьку олійну та фацелію — для пригнічення нематод в землі.

Сидерати можна висівати у суміші, взявши декілька різних по своїм якостям. Наприклад, бобові зі злаковими та хрестоцвітними.