Повітряні бульбочки. Саме час оновити насіння часнику.

Існує два способа розмножити часник: вегетативно (зубками) і генеративно (насінням).

Як розмножувати зубчиками, всім нам добре відомо. А ось як насінням (повітряними цибулинами, бульбочками) не всі садівники-городники знають. Джерело

Розмножувати часник можна по-різному. Всі ми звикли до «зубочному» розмноженню: садимо на грядку зубки і таким чином вирощуємо чесну культуру. Але, як кажуть експерти, економічно це не зовсім вигідно. А ось повітряними цибулинами, інакше бульбочками, можна отримати і хороший урожай, і заодно оздоровити наш часничок.

Використовуючи цей спосіб розмноження часнику (повітряними цибулинами) можна отримати з п’яти рослин, які пішли в стрілку, відразу триста головок часнику. Ну, погодьтеся, це суттєва економія посадкового матеріалу!



Отже, розберемо розмноження часнику стрілками. Ось у нас появились стрілки, ми їх не обламуємо, а залишаємо для наливання (дозрівання) і зміцнення. Через пару тижнів ми отримуємо якісний посадковий матеріал у вигляді повітряних бульбочек. Викопуємо рослини, розкладаємо їх в сараї для просушування. З просушених, розібраних цибулинок виростуть так звані однозубки.

Посадка повітряних цибулин часнику

Садити необхідно в грунт, високородючих і чисту від бур’янів, повітряні цибулинки можна як восени (вересень-жовтень), так і навесні. Осінню посадку часнику слід проводити більш густо з урахуванням можливого вимерзання бульбочек. Весняна ж посадка на увазі грамотне збереження бульбочек.