Правила догляду за малиною влітку. Чим підживити та як захистити від шкідників

Ягоди малини дуже смачні та корисні, з них можна варити варення, компоти та заморожувати на зиму.

В посушливе літо потрібно добре за нею доглядати, щоб вона змогла подарувати нам гарний врожай ягід.

Мульчуємо ділянку малини.

Якщо ділянку замульчувати, то відразу зменшується більшість обов’язкових робіт, які можна буде скоротити вдвоє. Це поливи, прополка, знищення бур’яну та розпушення ґрунту. Щільна мульча не дає прорости бур’янам, випаровуватись волозі, а прополку й розпушування ґрунту взагалі проводити не потрібно, під товстим шаром мульчі, земляні хробаки все зроблять за вас.Шпалери для малини.

Якщо у вас сорти малини не штамбового типу, ростуть високі та згинаються, тоді вам потрібно побудувати шпалеру й зафіксувати пагони до неї.

Поради, щоб позбавити зайвих проблем зі шпалерою:

  • Придбайте малину штамбову, у неї пагони не згинаються донизу;
  • Між рядами, при посадці, залишайте відстань 1,3-1,5 метри, кущі будуть спиратись та тримати один одного;
  • Якщо все ж таки гілка нагнеться донизу, то ягоди торкнуться чистої та сухої мульчі.
Правильний полив малини.

Поливати потрібно всю ділянку малини. Полив проводять старим способом – дощуванням. Якщо погода стоїть похмура, поливати можна на протязі дня, а в спеку тільки після заходу сонця. У липні-червні полив потрібно здійснювати дуже ретельно та достатньо, особливо коли листя малини починає скручуватись.

Правильна та своєчасна обрізка.

Літні сорти малини вкорочують в зимові ясні дні залишаючи пагони висотою 1-1,2 м., на бічних гілках, які відростуть навесні буде основний врожай.

Не обрізають тільки штамбові сорти малини, бо на верхніх гілках формується основний врожай малини.

Сорти ремонтантного типу, можуть давати не менше двох врожаїв за літньо-осінній сезон. Однак, бажано, вирощувати такі сорти однорічними пагонами. Восени після збору врожаю, всю надземну частину такого малинника зрізають до землі, всі гілки потрібно спалити, а ділянку замульчувати.Навесні, відрослі молоді паростки, потрібно буде розрідити, залишивши декілька найміцніших та здорових, а все інше вирізати. Робити це, бажано, на протязі всього сезону, пагони будуть весь час з’являтися нові й нові, забираючи поживні речовини у основного куща. Восени кущ порадує вас добрим врожаєм, після чого знову його потрібно зрізати.

Захищаємо від шкідників.

Стеблова галиця або малиновий комарик, найзапекліший ворог малинового куща. Потовщення чи галиці потрібно регулярно видаляти за допомогою секатора та спалювати.

Підживлюємо малину.

Щоб не підживлювати на протязі сезону малину, потрібно один раз ретельно посипати ділянку перепрілим перегноєм у розрахунку 10-15 кг на квадратний метр. Або підживити один раз селітрою, другий та всі наступні 1-2 рази вносять у міжряддя 30-40 грамів на 1 кв. м. нітроамофоски.Розсипають мінеральне добриво після политого, гарно зволоженого ґрунту, щоб від опіків не постраждало молоде коріння малини.