Правильний догляд за кущами малини в серпні. Обрізка, підживлення, захист від хвороб

Малина стабільно дає кожного року смачну та корисну ягоду. У вирощуванні її немає ніяких складностей, а лише своєчасний догляд.

Біологічною особливістю малинового куща є його багаторічні корені в землі, а поверхневі пагони мають всього дворічний цикл вегетації.

Молоді цьогорічні паростки будуть плодоносити в наступному році. А тогорічні кущі, що відали свій врожай, потрібно відразу видалити, як тільки він буде зібраний. Залишати ці пагони до осені та весни не бажано. Загущеність малинового куща не має достатньої вентиляції повітря, це загрожує зараженням хворобами та шкідниками, а однорічним пагонам недостатнє освітлення й живлення.Відрізнити старе стебло від молодого можна легко, колір кори в нього темний та місцями починає лущитися, у нього присутні бічні пагони, на яких росли ягоди.

Це стосується звичайного сорту малини, тому що вона плодоносить на дво та однорічних гілках.

Обрізка малини.

Тогорічні, відплодоношені кущі малини вирізають близько до поверхні землі. Також, видаляють всі молоді паростки окрім декількох молодих та міцних, які залишаться для дозрівання й плодоношення в наступному році. Для кращого розгалуження крони, дозрівання та здерев’яніння пагонів, потрібно провести прищіпку верхівки сантиметрів на 5-10.Проведення формування та нормування малинового куща у серпні.

Ділянку малини потрібно регулярно чистити від безперервно наростаючої молодої порослі, яка забирає від головного куща всі корисні елементи та вологу. А ще вона перешкоджає гарній вентиляції повітря в кущі, тому їх без жалю потрібно вирізати.

Для наступного врожаю, щоб кущ не перевантажувати, потрібно залишити на 1 кв. м. ділянки приблизно 10 дозрілих паростків, товщина яких повинна бути 1 см та більше.

Захист малини від хвороб у серпні.

Старі малинові кущі бажано не залишати на ділянці, а своєчасно видаляти та спалювати.Ділянку для малиннику потрібно періодично міняти, 8-9 років на одному місці це дуже багато. За цей час в ґрунті можуть накопичуватись хвороби та шкідники малини, а також сильно виснажується земля під малинником.

Внесення добрив у серпні під малинник.

На початку, молодий малинник потрібно підгодовувати органічним добривом. Це тваринний перепрілий гній, рослинний компост та деревний попіл.