Categories: Поради

Правильний догляд за кущами смородини в серпні, допоможе зібрати гарний урожай наступного року.

Щоб ягід на смородині було більше необхідно слідувати певним правилам догляду.

Чорна смородина вважається невибагливою рослиною, через цю поширену думку багато садівників не забезпечують їй належний догляд. В результаті ягоди стають рік від року дрібнішими, кущі частіше хворіють і не дають інтенсивного приросту. Щоб уникнути всіх перерахованих проблем, за смородиною необхідно доглядати, інформує Ukr.Media.

Догляд за смородиною після збору врожаю в серпні

Щоб ягід на смородині було більше необхідно слідувати певним правилам догляду, як навесні, так і восени. Термін плодоношення смородинового куща становить 14-15 років, тому щоб уникнути скорочення врожаю, посадки омолоджують. Кінець літа та початок осені дуже добре підходить для вкорінення саджанців і пагонів.

Але основний догляд за смородиною полягає в наступних операціях:

  • обрізка гілок;
  • пристовбурова обробка;
  • внесення добрив;
  • полив.

Деякі з перерахованих дій по догляду, наприклад, обрізку смородини можна виконати ранньою весною. Але ближче до осені у дачників більше часу, щоб неквапливо зробити всі маніпуляції, а навесні доведеться поквапитися, тому що у смородини швидко розпускаються квіткові бруньки.

Обрізка

Обрізка смородини після збору врожаю повинна проводитися чистим інструментом, з гостро заточеним лезом. Вирізують найстаріші та маловрожайні гілки, непотрібну кореневу поросль, а також пошкоджені або хворі пагони. Щоб уникнути загущеності куща, обрізають гілки, які йдуть всередину. Занадто низько розташовані гілки та ті, які заважають сусіднім рослинам, теж зрізають. Зрізані гілки спалюють або викидають за межі дільниці, такий захід є необхідним, щоб запобігти поширенню шкідників. Якщо кущ смородини піддавався обрізці кілька років, то в першу осінь випилюють тільки найстаріші та засохлі гілки. На наступний рік, виконуючи обрізку смородини, залишають 6-8 молодих і здорових пагонів, всі інші прибирають.



Обробка смородини після збору врожаю від шкідників і хвороб

Після того як урожай був зібраний, кущі смородини обприскують спеціальним засобом, щоб знищити трипсів, білокрилки, щитівок, попелиці, павутинного кліща, яблуневу плодожерку, листову філоксеру, довгоносика і багатьох інших комах. Обробка смородини після збору врожаю в серпні може бути виконана з використанням бордоської рідини. Для обробки кущів смородини потрібен 1% склад. Можна також застосувати 0,3% розчин хлорокисі міді, з метою профілактики повторне обприскування проводять через 14 днів.

Підживлення смородини після збору ягід

Для підгодівлі смородинового куща використовують суміш суперфосфату (100 г) і хлористого калію (30 г). Пристовбурову територію можна засипати наступним складом торф (10 літрів) + деревна зола (0,5 літра) всі компоненти добре перемішати та розсипати під кущем. Гній як добриво для чорної смородини застосовується тільки після настання похолодання (+ 10) градусів. За решту осінніх днів і зиму більша частина гною перейде в доступну для рослин форму, і коріння рослини зможе отримати всі необхідні поживні речовини. Підживлення смородини в серпні може проводитися і рідкими добривами. У садівничих магазинах продають готові суміші, але можна і зробити таке добриво самостійно. Для цього знадобитися великий пучок кропиви та 10 літрів води, траву подрібнити та залити теплою водою. Через 2-3 дні рідке добриво буде готове. В якості рідкого добрива використовують і пташиний послід. На 10 літрів води настоюють літрову банку сухого добрива протягом пари днів, потім отриману суміш розводять 1:1 і поливають смородину під корінь. Садівникам слід пам’ятати, що в серпні не варто застосовувати азотні добрива, оскільки це спровокує посилений ріст молодих пагонів, що в свою чергу значно знизить зимостійкість кущів.



Полив

Чорна смородина воліє зволожений ґрунт, особливо нестача вологи позначається на формуванні ягід. Що ж стосується серпня і початку вересня, то полив необхідний тільки за умов сильної посухи. Щоб полегшити пряме попадання вологи до коріння, навколо куща викопують неглибокий рів і при поливі заповнюють його водою. Так волога максимально дістанеться коріння смородини.

Recent Posts

Рослини, які люблять молоко. Поливайте їх ним, щоб гарно росли та давали врожай

Отримати щедрий врожай можна без використання спеціальних добрив. Наприклад, підійде молоко. Полив молоком добре підходить…

21 час ago

Чому потрібно регулярно перезавантажувати телефон, та яку користь це приносить

На роботу смартфона впливає багато чинників. Наприклад, час від часу потрібно проводити перезавантаження пристрою. Якщо…

21 час ago

Чим підживити озимий часник у травні-червні, щоб головки були великі та міцні

Щоб отримати гарний врожай часнику, потрібно знати, яке підживлення внести в травні. В цей час…

22 часа ago

Рецепт смачного домашнього сальтисону. Справиться кожна господиня

Сальтисон – це дуже смачна закуска, що підійде до будь-якого столу. Готується легко та виходить…

1 день ago

Як видалити жовті плями з ванни за допомогою цього простого засобу. Господиням на замітку

Через вапняний наліт змінюється колір навколо ванни. Жовті плями створюють відчуття забрудненості. Не всім вдається…

2 дня ago

Для чого заморожувати огірки, та як правильно це робити

Після заморожування огірки вже не такі хрусткі, але ними можна прикрашати страви. В огірках міститься…

2 дня ago