Правильний догляд за помідорами в липні, допоможе збільшити урожай в рази.

Догляд у липні спрямований на те, щоб рослини продовжували цвісти та зав’язали якомога більше плодів.

У липні томати вже набрали силу, потужні кущі рясно цвітуть і масово зав’язують плоди, починає поспівати перший урожай. Догляд за томатами в липні спрямований на те, щоб рослини продовжували цвісти, зав’язали якомога більше плодів і довели до дозрівання вже сформовані плоди, інформує Ukr.Media.

Догляд за томатами в липні — це поливи, підживлення, розпушування ґрунту, пасинкування і формування кущів, захист від хвороб і шкідників.

Полив

У липні, коли томати масово цвітуть, зав’язуються плоди і наливаються, рослини поливають рясно, але не часто. У спекотну погоду томати поливають через 5-6 днів, приблизно по 5-6 літрів на одну рослину, щоб земля промокла на 20 см в глибину.

Помідори поливають тільки під корінь, щоб краплі води не потрапляли на листя. Волога на листках і висока вологість повітря із-за дощів або конденсату в теплиці, провокує захворювання томатів.

Розпушування

Після поливу на наступну добу поверхню ґрунту неглибоко розпушують, щоб не утворилася кірка. Можна замульчувати гряди томатів соломою, щоб захистити коріння від перепадів температури і зберегти вологу в ґрунті.Формування

У липні продовжують формування кущів томатів. При пасинкуванні необхідно видаляти пасинки не тільки на нижній частині стебла, але і вище. На верхній частині повинне залишатися одне головне стебло або роздвоюватися на 2-3 гілки максимум. Якщо вчасно не пасинкувати помідори, то вийде пишний розгалужений кущ з мінімальною кількістю плодів.

В період формування плодів томатів нижнє листя на кущах починає жовтіти, його видаляють до перших плодових кистей.

В кінці липня над останньою квітковою кистю головні пагони прищипують. По висоті зазвичай над 4-ю або 5-ю квітковою кистю залишають 2 листи і стебло прищипують, бо подальше цвітіння не дасть результату, тільки забере сили у рослини.

Підживлення

Підживлення томатів у липні проводять 2-3 рази через 12-14 днів. Удобрювати томати в період формування і дозрівання плодів потрібно лише фосфорно-калійними добривами. Для підживлення томатів в період плодоношення відмінно підходить суперфосфат в поєднанні з деревною золою або гуматом калію. Суперфосфат розчиняють в гарячій воді, 2 столові ложки на 2 літри, а потім розводять чистою водою до 10 літрів. В одержаний розчин додають рідкий розчин гумату калію 2 ложки і поливають по 2-3 літри під одну рослину.

Деревну золу можна розсипати під кущами і закласти в грунт з розпушуванням.

Якщо у томатів скручене листя вгору човником, а у зелених плодів з’являються темні плями на верхівці або вершина гнила, значить, рослинам бракує кальцію. У цьому випадку підгодуйте помідори кальцієвою селітрою, її розводять 2 столові ложки на відро води. Цей розчин розливають по площі 1 кв. м.Хвороби

У липні зростає ризик появи хвороб у томатів. Фітофтороз та захворювання листя, яке проявляється плямами, розвиваються швидко, коли йдуть дощі і висока вологість повітря. Також поява хвороб відбувається за агротехнічних помилок при вирощуванні томатів — це полив по листю, загущені посадки, немає формування та пасинкування кущів.

Якщо в минулі роки томати хворіли, рекомендується проводити профілактичні обробки кущів обприскуванням з фітоспорином або безпечними народними засобами. Хорошою профілактикою від фітофторозу буде настій часнику, 2 головки часнику перекручують, розводять літром води і настоюють добу, потім розводять 10 літрами води і обприскують по листю. Цей рецепт допоможе позбутися від шкідників томатів — білокрилки, попелиці.

Збір урожаю

Перші плоди з кущів рекомендується зривати недозрілими, як тільки вони почнуть набувати сортового забарвлення. При ранньому збиранні врожаю бурих томатів, прискориться наливання зелених плодів, які залишилися на кущі.