Преображення Господнє (Яблучний Спас) — 19 серпня. Що потрібно святити в цей день, на чого не можна робити

19 серпня, православний світ святкує Яблучний Спас. В цей день вшановують подію, яка відбулася на горі Фавор. Її описали в Євангеліє. Ісус прийшов на гору з Петром, Яковом та Іоанном, щоб показати, яким є Господь. На їх очах Ісус Христос Преобразився, він засяяв, а його вбрання стало білим. Це свято є нагадуванням про духовне перетворення.

Традиції в цей день.

Всього існує три Спаса. Яблучний Спас є другим з них та найголовнішим. Віряни вранці йдуть в храм, щоб послухати святкову службу, а потім священнослужитель освячує дари нового врожаю.

Сьогодні вдалий день для весілля. Ті пари, що одружаться в цей день будуть щасливими.

Однак, в цей день не можна веселитися, співати та голосно розмовляти, бо триває Успенський піст. Також, не можна сваритися, лаятися та бажати зла іншим. Не вбивайте сьогодні комах. Навіть краще не проганяти їх, якщо сядуть на людину. За повір’ям, якщо сьогодні на руку одночасно сядуть дві мухи, ця людина матиме подвійний успіх в кожній справі. Не можна займатися в’язанням, шиттям, прасуванням, пранням та прибиранням. Також, забороняється працювати в саду та на городі, ремонтувати й будувати.

За традицією, на свято потрібно, обов’язково, з’їсти яблуко. В церкву візьміть з собою кошик з виноградом, грушами, сливами, персиками та яблуками. Після освячення плодів, пригостіть ними друзів та рідних, а також, простих перехожих та жебраків. Також, варто дати трохи фруктів хворим або сиротам.

Щоб весь наступний рік мати міцне здоров’я, потрібно спекти пиріжки з фруктами, з додаванням освячених яблук та груш.

Народні прикмети в цей день.

Ясний та сухий день — осінь буде сухою, теплою та сонячною.

Йде дощ — осінь буде сирою та похмурою.

Спекотний день — до малосніжної зими.

Холодна погода — до суворої та сніжної зими.