Причини, через які часник починає завчасно жовтіти, та як цього уникнути

Стається так, що верхівки листків часнику зненацька жовтіють. Пропонуємо розглянути основні причини цього явища.

Рано посаджений часник.

Невчасна посадка часнику може призвести до осіннього проростання рослини, що суттєво знизить її зимостійкість.

Що потрібно робити?

Потрібно навесні, ще коли лежить сніг на ділянці часнику, потрусити її натуральним добривом. Але якщо все ж таки кінчики пожовтіли, забезпечити рослині добрий догляд, вчасний полив та підживлення.Дрібно висаджений часник.

Якщо часникові зубки були посаджені не глибоко в землю, в холодну зиму вони можуть замерзнути та більше не відрости або весною листя, що пролазить з землі, вже лізе жовте. Садять його в землю на глибину 3-5 см.

Що потрібно робити?

По-перше, садити на потрібну глибину. По-друге, відразу замульчувати. А навесні потрібно гарно доглядати.

Весною бувають поворотні заморозки.

Зелений ніжний часник, який тільки з’явився, почав жовтіти. Тому, що ранньою весною бувають нічні заморозки, які й пошкоджують рослини.

Що потрібно робити?

Скористатися потрібно стимуляторами зростання Епіном чи Цирконом.Несприятливе місце посадки.

Якщо грядка часнику закладена на важких або кислих ґрунтах, очікувати гарного врожаю не варто. Для часнику підходять легкі ґрунти, з додаванням органічного добрива та нейтральним показником pH.

Що потрібно робити?

Перед висаджуванням часнику в землю, потрібно впевнитись, що вона не кисла чи занадто важка. Кислотність ґрунту, знижують за допомогою деревного попелу або доломітового борошна. А у важку землю вносять органічне добриво або небагато річкового піску чи торфу.

Зайва волога.

При рясних та частих дощах або при надмірному поливі, також може пожовтіти листя у часнику. Особливо це стається при важкому глинистому ґрунті, коли волога не вбирається, а застоюється.

Що потрібно робити?

Формують для посадки часнику високі грядки.

Недостатнє харчування.

Навесні спостерігається на ділянках часнику пожовкле листя та повільне зростання — це ознаки нестачі азотного добрива.Що потрібно робити?

Просто підживлюють цю ділянку азотним добривом, таким як сечовина, 1 коробка з під сірників на 1 кв. м.

Захворювання часнику.

В’яле жовте листя та сліди гниття біля кореня говорить проте, що рослина захворіла. Часник заразився білою чи бактеріальною гниллю, фузаріозом або чорною цвіллю.

Що потрібно робити?

Дуже ушкоджену рослину потрібно негайно прибрати з ділянки, щоб хвороба не перейшла на інші рослини та сусідні ділянки. Щоб такого не трапилось, потрібно регулярно проводити профілактику посівів від хвороб. А також, для посадки брати тільки здорові зубки, дотримуватись сівозмін, а ділянку після збору врожаю засівати сидератами.

Проблему пожовтілого листя у часнику можна вирішити при своєчасному виявленні причини.