Причини, через які сохне огіркове листя, та що потрібно зробити, щоб запобігти цьому

Для отримання врожаю огірків за ними потрібен постійний догляд. А ще на кущі їх нападають зграї шкідливих комах та грибкові хвороби, з якими не так просто боротися.

П’ять причин підсихання листків на огірках у теплицях:

  • порушення правил поливу огірків;
  • через грибкові хвороби такі як аскохітоз, пероноспороз, несправжня борошниста роса, якими вражається вся рослина починаючи з плодів, стебел та листків огірків — все починає сохнути й осипатися;
  • заселення огірків шкідливими комахами: тльою, щитівкою, борошнистим червцем та кліщами, які харчуючись рослиною ослаблюють її, тому вона починає всихати;
  • якщо в землі дуже висока концентрація органічного добрива чи їх нестача.

Причини, через які сохне огіркове листя у відкритому ґрунті.

Всихає листя на огірках коли в землі багато органічного добрива. Для усунення проблеми полийте огірки великою кількістю теплої води, щоб знизити концентрацію добрива. Якщо сохне нижнє листя на огірках – це означає, що рослина захворіла кореневою гниллю або фузаріозним в’яненням.

Підсихання огіркової зав’язі у відкритому ґрунті.

При підсиханні на кущах огірків зав’язі означає, що їм не вистачає вологи.

Через перепади температури повітря, коли середньодобова температура становить менше +15°С, рослина слабшає, зав’язь на ній жовтіє, сохне й опадає. Також, при нестачі корисних елементів, особливо кальцію чи через хворобу.
Обробка огірків.

При враженні огірків хворобою, обробіть їх фунгіцидами, такими як бордоська суміш, мідний купорос, Купроксат, Фітоспорин. А від шкідників обробіть акарицидами: Актелліком, Актарою, Біотліном, Агравертіном, Фітовермом та іншими. Головне, потрібно постійно знищувати сисних комах, які розносять різну інфекцію від рослини до рослини.

Проводьте вчасно рясний полив огірків не менше трьох разів на 7 днів.

Кущі огірків вимагають постійного підживлення, бо періодично плодоносять виносячи з ґрунту багато корисних елементів для формування великого врожаю. Для цього підійде комплексне збалансоване добриво.