Причини, чому чорніє листя на кімнатних рослинах, та як цьому запобігти.

Чому в кімнатних рослинах чорніє листя? Особливо коли температура в приміщеннях починає коливатися, бо опалювальний сезон ще не настав, а температура на вулиці вже знизилась.

Причин дуже багато та основних їх п’ять, які не важко розгледіти якщо бути уважними до своїх підопічних, щоб своєчасно допомогти їм.

По-перше, потрібно встановити правильно причину, а вже потім вживати відповідні заходи захисту.

Дуже низька вологість повітря.

В кімнаті де знаходяться рослини, вологість повітря не повинна бути низькою, бо це одна із головних причин чому листя чорніє. Коли у квартирі гарячі батареї, вологість зразу знижується до критичної позначки, тому рослини страждають від нестачі вологи не тільки в ґрунті, а й в навколишньому середовищі.Дуже висока температура.

Також при високій температурі повітря, листя на рослині починає чорніти та сохнути. Тому, потрібно стежити за температурою в приміщенні, щоб позначка термометра не підіймалася вище 20 градусів та не знижувалась до 16. Середня температура повинна бути 18 градусів. Краще додатково освічуйте свої рослини ввечері.

Шкода від протягу.

Провітрювання квартири також може нашкодити рослинам, навіть відкритого вікна  на декілька хвилин достатньо, щоб почався руйнівний процес.

Потрібно прибирати горщики з рослинами в другу кімнату коли необхідно провітрити оселю.

Проблеми з корінням.

Корінці в рослин найчутливіші в зимовий період та й страждають вони найбільше, бо невідрегульований період поливання, із-за коливання температури в приміщенні. Частий полив сприяє загниванню коріння, тому рослина гине дуже швидко. Або ж недостатній полив, тоді вона чахне та також гине. Ще надмірно ущільнений ґрунт в горщику може стати причиною загнивання рослин.Яка потрібна вода рослинам.

Найчастішою причиною чорного листя на рослині — це наша вода з крана, яка дуже холодна.

Воді потрібно обов’язково дати відстоятись декілька днів, за цей час вона нагріється до кімнатної температури, а всі шкідливі речовини осядуть на дно ємності.