Прийоми, які допоможуть збільшити урожай моркви. Щоб була велика і солодка

Кожен садівник має власні методи збільшення зростання овоча.

Деякі рекомендують висаджувати моркву не по одній штуці на грядці, а купками, що називаються «гребенями». Всупереч розхожій думці, місця морквинам предостатньо, в такому положенні вони виростають навіть більшими. У гребенях морквину і збирати легше – висмикувати велику копицю бадилля простіше.

Часте підгортання і прополка. Раз в тиждень прополка допомагає сонячним променям пробиватися крізь ґрунт і насичувати продукт вітаміном Д, який стимулює зростання.
Збирати не відразу весь посів. Час від часу можна діставати морквини з землі, тоді тим, що залишились буде більше місця для розростання, а люди зможуть насолоджуватися свіжими овочами весь сезон.

Чим ближче час збору врожаю, тим більше води потрібно для поливу. Поливати потрібно з розрахунку 85 літрів на квадратний метр. За два тижні до остаточного збору врожаю полив припинити зовсім, щоб уникнути гниття.

Підпушування і мульчування. Зберігають вологу і вітаміни.
Проріджування. Прорідити моркву на ширину однієї долоні, як тільки з’явиться перший листочок на одній морквині. Це забезпечить достатньо місця для кожного плоду;

Прагнучи збільшити розмір вирощуваної моркви, слід застосовувати кілька технік одночасно. Особливу увагу варто приділити добривам. Використання додаткових засобів, що стимулюють зростання, виправдано – коренеплоди виростають великими, хрусткими і соковитими, захищеними від гниття.

Чим підживлювати, щоб морква була великою і солодкою

Для швидкого і ефективного зростання моркву потрібно підживлювати різноманітними корисними речовинами. Добрива мають різні властивості, тому використовувати потрібно комплекно. Залежно від походження добрива, компост буває мінеральним або органічним, сухим або вологим:Азотисте підживлення. На самому початку літа, коли земля ще не накопичила достатньо корисних речовин, можна додати азотисте добриво в грунт. Посилиться зростання і стійкість моркви до зовнішніх впливів, які заважають правильному розвитку овоча.
Фосфорне добриво. З додаванням фосфору коренеплоди стають солодшими, міцнішими і твердішими. В іншому випадку морква висохне.

Калій. Робить смак м’яким, зберігає свіжість надовго.

Бор. Стимулює зміцнення рослин. На відміну від попередніх варіантів добрив, розчин брому наноситься на бадилля, а не на кореневу систему.

Спільне використання різноманітних засобів сприяє швидкому і кращому розвитку.

Вирощуючи моркву, рекомендується використовувати сукупність декількох методів, що поліпшують не тільки швидкість росту, але і якість кінцевого продукту. Джерело