У народі кажуть, якщо різдвяного ранку до оселі першим увійде чоловік, або хлопчик, весь наступний рік у домі пануватимуть щастя, мир, спокій та злагода. Якщо ж першою завітає дівчина — чекай пліток та невдач. А які цікаві різдвяні прикмети відомі Тобі, друже?
— До світлого свята Різдва дбайливі господині печуть пиріг, в якому «ховається» невеличкий сюрприз: монетка, родзинка, горошинка перцю або горішок. За традицією, господар оселі ділить хліб. На того, кому дістанеться шматок із сюрпризом, чекає велике щастя.
— Напередодні Різдва, у Святвечір, усі хатні справи необхідно закінчити до першої зірки, адже це сигнал, що треба сідати до столу та починати вечерю. Більше того, колись від Різдва і аж до самого Хрещення обачні господині в хаті не мели підлоги. Вже після зимових свят усе сміття зміталося та спалювалося у дворі, символізуючи очищення.
— Здавна в Україні існує повір’я: щоб прикликати в оселю радість, здоров’я та благополуччя, 7 січня найстарший член родини має пригостити всіх родичів молоком. Частуючи кожного цим чудодійним напоєм, годиться щоразу промовляти: «Господь народився, народ хрестився. Будь ти веселий і здоровий. Амінь».
— Християни вірять, якщо, помолившись у різдвяну ніч, про щось дуже попросити Бога, омріяне бажання неодмінно здійсниться. Спробуй і Ти, друже, — Господь обов’язково почує Твої молитви.
— Гарна прикмета на Різдво — увесь день ходити у гості та зустрічати гостей на своєму порозі.
— Велике значення надавали погоді на Різдво. Свої спостереження мудрий український народ втілював у народні прикмети. Ось що розповіли мені старші люди:
- Якщо дерева на Різдво вкриває сріблястий іній — чекай гарного врожаю хліба.
- Якщо Різдво тепле, весна буде холодною.
- Хурделиця на Різдво — добре роїтимуться бджоли.
- Небо у Святвечір ясне, в зірках — гарно вродить горох.
- Якщо сніг іде 7 січня — наступний рік буде хорошим.
Сподіваюся, Ти уважно читав, всі-всі народні прикмети про Різдво запам’ятав і неодмінно звернеш на них увагу цього Святвечора.