Прості поради, які допоможуть продовжити життя пральної машинки. Господиням на замітку.

Дотримуючись цих простих порад, ви продовжене життя своєї пральної машинки на багато років.

Важко уявити собі сучасну квартиру без пральної машини-автомата. Кладемо речі всередину, натискаємо кнопку і через якийсь час дістаємо їх чистими і сухими. Для того щоб залізна помічниця довго служила тобі вірою і правдою, потрібно забезпечити їй належний догляд. Джерело

Чистка пральної машини

За статистикою, головні причини поломки — утворення накипу на електронагрівачі і засмічення фільтра. Регулярне чищення пральної машини від накипу і бруду дозволить їй працювати набагато довше.Як очистити ТЕН від накипу

ТЕН (трубчастий електронагрівач) виконує функцію нагріву води в баку пральної машини до робочої температури. Якщо кількість домішок у воді перевищує норму — ризик виходу тена з ладу дуже великий. З кожним пранням шар накипу стає все більшим, і врешті-решт машинка перестає працювати.

  1. Очищення лимонною кислотою — Накип складається з солей металів, і, щоб її очистити, знадобиться кислота. Найпростіше скористатися лимонною кислотою. На пральну машинку з об’ємом барабана 5 л може знадобитися 100-120 г. Висипаємо кислоту в лоток для порошку і запускаємо прання при 60 градусах на 1 годину і більше. Крім тена, такий спосіб допоможе очистити від накипу барабан пральної машини.
  2. Очищення оцтом: Для цього в лоток порошку заливаємо 200-250 мл 9% -го оцту. Оцет здатний швидше очистити тен, але в силу своєї агресивності може пошкодити гумові деталі. Чистити машину оцтом чи ні — вирішувати вам.

Деякі майстри пропонують при пранні регулярно додавати в пральний порошок соду. Сода допомагає пом’якшити воду, усуває неприємний запах і уповільнює утворення накипу.Очищення фільтра зливного насоса

Якщо допустити сильне забруднення фільтра, вода зі зливу може піти вгору і прорватися назовні. Щоб цього не допустити, рекомендується регулярно чистити фільтр. Зробити це легко. Фільтр, як правило, знаходиться знизу на лицьовій поверхні корпусу.

Відкриваємо люк, попередньо підстеливши щось на підлогу: може вилитися до літра води. Після цього відкручуємо проти годинникової стрілки кришку і видаляємо все сміття, яке накопичилося. Залишається протерти отвір, закрутити кришку і встановити декоративну панель на місце.

Очищення знімного лотка для порошку від мийних засобів

Згодом на поверхні лотка утворюються забруднення, пліснява і навіть грибок. В процесі прання все це контактує з барабаном і нашою білизною. Очистити ємність нескладно, оскільки вона виймається з пральної машини.

Нам знадобиться стара зубна щітка, мило і засіб для очищення унітазу. Бруд і цвіль можна видалити щіткою і милом. Щоб видалити наліт, скористаємося засобом для очищення унітазу. Заливаємо 20-30 мл у відділення і залишаємо на 1-2 години. Процедура проста, тому можна повторювати її після кожного 5-го прання.Чистка під ущільнювальною гумкою

Змішуємо відбілювач з теплою водою в пропорції 1:1, змочуємо тканину і протираємо всі внутрішні поверхні. Якщо забруднення дуже сильні, залишаємо змочену в розчині тканину на пів години. Після цього ще раз обробляємо зубною щіткою.

Майстер рекомендує додавати в пральний порошок соду для профілактики утворення накипу.