В гарбузі містяться вітаміни С, К, РР, Е, D, А, групи B та вітамін Т, який дуже рідко зустрічається у природі. Також, є амінокислоти, білки, вуглеводи, а ще багато магнію, фтору, кальцію, цинку, марганцю, фосфору та йоду. В ньому міститься каротин, який в організмі може перетворюватися на вітамін А та мати антиоксидантні властивості. В свою чергу вітамін А покращує зір та може загоювати виразки та рани.
Дієтологи вважають гарбуз незамінним. Він добре впливає на обмін речовин та є чудовим засобом для зниження ваги. Також, може діяти в якості проносного засобу, виводити токсини та шлаки із організму людини.
Гіпертонікам та хворим з серцево-судинними проблемами, лікарі вводять його в повсякденний раціон.
Дієтологи, також, рекомендують їжу із гарбузом хворим з діабетом, жовчнокам’яною хворобою, атеросклерозом, туберкульозом, закрепом та подагрою. Якщо людина страждає на безсоння та нервові розлади, потрібно пити гарбузовий відвар з додаванням бджолиного меду.
Скористайтесь чудовим рецептом гарбуза та інших інгредієнтів, в яких збережено всі вітаміни й корисні властивості. Його можна заготовляти та вживати взимку і ніяка застуда вас не здолає!
Інгредієнти:
- Бджолиний мед 150 гр.;
- Солодкий гарбуз 200-300 гр.;
- Лайм 1 шт.;
- Лимони 1-2 шт.;
- Корінь імбиру 1 шт.;
- Коричневий цукор 100 гр.
Спосіб приготування:
- Ошпарте лимон з лаймом окропом, щоб гіркота зійшла, наріжте їх разом зі шкірочкою на скибочки та видаліть кісточки.
- З гарбуза та імбиру зніміть шкірочку та поріжте на невеликі шматки.
- Покладіть у чашку блендера підготовлені раніше продукти, додайте цукор з медом та подрібніть, щоб утворилась однорідна маса.
- Перекладіть їх у стерильну скляну банку та поставте у холодильник.
Хоч гарбуз й дуже корисний, але він має протипоказання. Не рекомендується до вживання людям з важкою формою діабету, виразкою шлунку й дванадцятипалої кишки та гастритом зі зниженою кислотністю.
Будьте здорові!