Рецепт старовинної пасхи — найкращий варіант з усіх можливих, мало хто про нього знає.

Пасха хороша тим, що роблять її з молока. Ця пасха не схильна до витікання сироватки і вона готова вже через 12 годин. Після великодня залишається сироватка, яку можна використовувати при випічці пасок (замість молока).

На просторах інтернету подібний рецепт зустрічається під різними назвами, то це «сир», то це «десерт». Насправді , за твердженням людей, що вийшли з середовища потомствених священиків, це рецепт, по якому готували пасху у старі добрі часи (ще до революції), передає Ukr.Media.

Як би там не було, автори сміливо беруть на себе сміливість стверджувати , що це кращий варіант пасхи з усіх можливих.

РЕЦЕПТ:

Підготувати заздалегідь:

Вершкове масло – 250г , яке повинно бути розм’якшеним (але не топленим!).

Цукрова пудру – 1 чи 1 ½ склянки.

Ванільний цукор (ванілін) – зовсім трохи.

Яйця – 10шт, збити віночком , без фанатизму, не в піну, просто ретельно розмішати віночком.

Сметану – 1л, помістити в товстостінний сотейник об’ємом 4 л, розмішати її за допомогою віночка і, розмішуючи (збиваючи), додати яйця.

Молоко – 3 л (краще сільського жирного, або пастеризованого високої жирності), вливати в сметану з яйцями, розмішуючи віночком.Поставити каструлю з вмістом на варильну поверхню і повільно нагрівати, періодично помішуючи все тим же віночком. Коли відійде сироватка, злити вміст каструлі в друшляк, прокладений марлею в 2 шари ( треба постаратися не доводити суміш до кипіння, сироватка відходить на стадії, коли суміш гаряча, але не кип’ячена).

Сироватка буде активно стікати з сирною маси протягом 30-60 хвилин. Під час стікання можна акуратно помішувати масу дерев’яною лопаткою (ложкою), щоб прискорити процес.

Протерти сирну масу крізь металеве сито (це дуже нескладна маніпуляція з причини того, що маса свіжа і дуже м’яка).

Потім слід викласти масу в миску і додати розм’якшеного (не розтопленого, а попередньо розм’якшеного!) вершкового масла – 250г, ванільного цукру небагато (ваніліну) і цукрової пудри в кількості 1 склянки (обсяг склянки 250мл) і всю масу ретельно розмішати. Любителям солодкого, цукрової пудри можна брати і більше.

ФОРМОВКА

Формувати можна не лише в традиційних «пасочницах», але і в воронках (прокладених марлею), в металевих кільцях (прокладених пергаментом з боків), друшлагах (прокладених марлею), та в чому завгодно – тому, що сироватка з цієї пасхи не випливає практично і паска готова через 1 добу, на відміну від паски з сиру.

Що б паску викласти на блюдо, треба відігнути з підстави марлю, накрити стравою (тарілкою) і перевернути всю «конструкцію» , потім зняти форму і акуратно зняти з пасхи марлю.

ЗАУВАЖЕННЯ:

За рахунок того, що маса пасхи пластична, не схильна до закінчення сироваткою, з неї можна ліпити паски хоч у вигляді храмів.

У масу можна додати какао чи інші барвники, щоб надати відтінок.

В цю пасху абсолютно зайвим буде додавати родзинки або інші сухофрукти – дуже ніжна текстура (ви переконаєтеся, якщо приготуєте). Хіба що прикрасити сухофруктами зверху, з боків або присипати верх тертими горіхами (саме тертими!) або кокосовою стружкою.

Після великодня залишається СИРОВАТКА, яку можна використовувати ПРИ ВИПІЧЦІ ПАСОК (замість молока).