Різдво Пресвятої Богородиці — 8 вересня. Як правильно провести цей день, та чого не можна робити

8 вересня, православний світ відзначає Різдво Пресвятої Богородиці. Народилася Свята Діва Марія у той час, коли, люди ще не вірили в Ісуса Христа. Вона була чистою душею та тілом й обрана стати Його матір’ю.

Це свято вважають жіночим днем, бо заведено шанувати слабшу стать за те, що вони народжують дітей. Раніше, в цей день, жінки та молоді дівчата ходили на річку, мили лице й вірили, що зможуть цим зберегти свою красу. Ті, хто ще були не одружені, знаходили своє кохання, коли вмивалися холодною річковою водою.

Потрібно бути щедрим у свято та допомогти людям, які потребують одежу та харчі. Тоді матір Божа допоможе завагітніти та народити здорову дитину.

Заведено ходити один до одного у гості, накривати святкові столи, варити м’ясні й рибні страви, випікати солодкі пиріжки та млинці з сиром.

Малечу, 8 вересня, до лісу не пускають, бо там дуже багато гадюк.

У Різдво Пресвятої Богородиці, можна ходити свататись до коханої, а якщо вже було весілля, то вся родина збиралась разом із подружжям за святковим столом.

Забороняється у святковий день пліткувати один про одного, сваритись, ображати та під час посиденьок залишки їжі скидати під стіл. Краще згодувати їх коту чи собаці.