Розчин борної кислоти допоможе вам не втратити урожай. Городникам на замітку.

Ознаки борного голодування та його усунення. Як розвести розчин борної кислоти для рослин.

Небагатьом відомо, що рослинам потрібен такий хімічний елемент як бор. При його нестачі рослини починають хворіти і можуть загинути, інформує Ukr.Media.

Ви можете подумати, що капусту або помідорчики знищує якийсь жук, починаєте обприскувати їх препаратами від шкідників і хвороб, а насправді їх потрібно підгодувати розчином борної кислоти.

Коли застосовується борна кислота для рослин?

При лікуванні рослин, як і при будь-якому іншому, головне правильно встановити діагноз. Тому давайте визначимося з ознаками борного голодування рослин:

  • У разі гострого борного голодування на рослинах точки росту пагонів і коренів чорніють і відмирають,бутони і зав’язі повністю осипаються, стебла і пагони стають крихкими, а на зелених частинах з’являються бурі, червонуваті плями.
  • На ранніх стадіях, ознаки видно не так чітко, але можна помітити. До коріння культур надходить менше кисню. Мінеральні сполуки з ґрунту із запізненням потрапляють в листя і рослина починає в’янути.
  • При недоліку бору проявляються суха гниль у коренеплодів, біла гниль у цвітної капусти, гниль сердечка у буряків.

Якщо ви виявили такі ознаки на своїх овочевих посадках, саме час підгодувати їх розчином борної кислоти.



Борна кислота для рослин — інструкція по застосуванню

Борну кислоту використовують зазвичай у вигляді позакореневих підживлень. Її можна робити як при ознаках борного голодування, так і для профілактики.

Як розвести борну кислоту для рослин?

Для цього беремо порошок борної кислоти, який продається у звичайних господарських магазинах або аптеках, з розрахунку 10 грамів на 12 літрів води і в безвітряну погоду змочуємо листя на наших овочевих посадках.

Для всіх видів капусти і томатів бажано робити такі підживлення 3 рази за весь період їх росту, а для інших культур — 2 рази.

Зверніть увагу, що якщо при вирощуванні цвітної капусти головка зовсім не зав’язується, а листя стають вузькими, це також ознака борного голодування. Потрібно розчинити 1 ч. л. борної кислоти на 10 л води і полити капусту цим розчином з лійки зверху.

Розчин борної кислоти допоможе вам не втратити урожай. Городникам на замітку.