Роздягаємо помідори догола, щоб позбавитися від фітофторозу, та інших хвороб.

Не секрет, що якщо у помідорів видалити листя, то вони загинуть.

Тим не менш листя доводиться видаляти, бо знизу вони уражаються фітофторозом, бурою плямистістю та іншими грибками. Видалення хворих листків дозволяє стримати розвиток грибків, освітлити кущі і поліпшити провітрювання їх знизу, інформує Ukr.Media.

Крім того, в процесі росту нижні листки починають старіти і вже не приносять користі кущам, лише витрачаючи харчування. Лише вибравшись на ділянку, не поспішати зрізати листя без рахунку. Річ у тому, що за один прийом з куща можна видаляти не більше трьох листків, щоб рослини могли пережити стрес і не залишитися голими.

В першу чергу обламують ті листи, які лежать на ґрунті. Потім оглядають кущ. Якщо кисті зросли до нормальних розмірів, можна видалити листя, нижче них протягом декількох днів.

Крім цього треба звертати увагу на листя, які зростають з північної сторони. Їх можна частково видалити. Як і пагони, що ростуть бурхливо, але без плодів. Такі жируючі пагони треба теж видаляти.

У нормально розвиненого куща з плодами нижня частина стебла на висоту 30 см повинна бути голою. Тобто треба там видалити всі листи і більшу частину пасинків. У цьому випадку кущ добре провітрюється і ризик хвороб набагато зменшується.Строгих правил видалення листя не існує. Вважається, що треба прибирати по три листки два рази в тиждень. Але якщо кущу загрожує грибна хвороба, можна видаляти більше листя.

Просто зривати листя не можна. Їх треба зрізати секатором або відламувати, повертаючи їх трохи в сторону. Так, щоб ранки вийшли невеликими і швидко затягнулися.

Щоб зробити все правильно і не травмувати рослину, радимо поступати наступним чином:

  • процедуру виконувати в теплу погоду;
  • заздалегідь приготувати гострі ножиці і невелику ємність з водневим перекисом;
  • інструментом виконується обрізка зайвого листя — так буде зручніше і швидше;
  • ранка обробляється перекисом, щоб захистити рослину від хвороб.

Діючи таким чином, ви наносите культурі мінімальні пошкодження, які після обробки дуже швидко підсохнуть. Замість перекису водню дозволяється використовувати марганцевий розчин або активоване вугілля.

Роздягаємо помідори догола, щоб позбавитися від фітофторозу, та інших хвороб.