Розмноження орхідеї з її «Діток». Це просто, головне дотримуватися цих правил.

На дорослій орхідеї, часом з’являються, після цвітіння, маленькі рослинки — їх називають «дітки». Дехто з щирих любителів цих квітів вважає, що розмножити її дуже нелегко. Але це не так.

Теоретичні знання.

«Дітка» орхідеї – ще називають кейком. Вона дуже маленька, але має власні корінці, листочки та стебло. Кейк може з’явитися у будь-яких місцях дорослої рослини: на стовбурі, в пазухах листочків, там де з’являються квіти чи коріння. Все залежить від виду орхідеї, вірніше яким способом вона росте.

  • Моноподіально зростаючі.Має одну точку зростання чи бруньку зверху, через яку починається ріст всього куща рослини. Наприклад: фаленопсис.
  • Симподіально зростаючі.А ці квіти мають декілька бруньок росту, а пагони їхні називають псевдобульби. Їх можна розмножувати по горизонталі. Кейки ростуть біля материнського куща. Наприклад: дендробіум, цимбідіум.

Таким чином, метод пересаджування „діток”, також має свою залежність від виду орхідей.Відділення кейка від орхідеї-фаленопсиса.

  1. Кейк на місці утворення квіток (квітконосі).

Вважають, що квіти посилено розмножуються: якщо щось загрожує їхньому життю чи тоді, коли рослинам добре.

Тому, якщо вже з’явився кейк, то чекайте, щоб утворилися 3-4 листочки, а повітряні корінці були завдовжки 3-5 см. Інколи вони можуть утворювати свого власного квітконоса. За допомогою гострого ножа відділіть кейк так, щоб зберегти 2 см квітконоса (по 1 см вліво — вправо від точки росту коренів). Кейк готовий до пересаджування в інше місце.

  1. Поява кейку в пазухах листя.

Кейки тут з’являються дуже рідко. Нерівномірна поява листочків та корінців може затягнутися на декілька місяців. Тому, потрібно дочекатись поки підростуть та відокремити від материнського куща, так само як зазначено вище. Лист, що заважає можна відрізати.

  1. Кейки на коренях.

Розсунувши верх субстрату можна побачити, що маленькі кейки утворилися на материнських коріннях дорослої рослини. Відокремте їх гострим ножем так само як зазначено вище. Можна садити рослинку на постійне місце.Після відокремлення орхідейного кейка необхідно зробити наступне.

Потрібно потримати рослинку 20 хвилин у розчині коренеутворювача з додаванням марганцівки для одночасної дезінфекції.

Після просушіть корінці та обробіть місце зрізу порошком деревного вугілля.

До готового горщика з субстратом посадіть обережно рослину, щоб шийка кореня була на рівні верху горщика. Не поливайте. Вставте в поліетиленовий пакет та поставте на світле та тепле місце уникаючи прямих сонячних променів.

Полити потрібно тільки через три дні. Коли орхідея почне інтенсивно розвиватися, тоді можна буде й зняти пакет.

Відділити кейка від орхідеї  дендробіума.

  1. З підземних пагонів – псевдобульб.

Щоб відділити кейки цього виду орхідей, потрібно вийняти весь кущ з горщика. На основному корінні є молоді „дітки”, на кожній  видно по 1-2 псевдобульби. Спочатку розплутайте обережно коріння та бульби, а потім відріжте кейк разом з псевдобульбами та невеликим материнським коренем.

Далі обробляння та пересадку робіть так, як з фаленопсисом (показано вище).

  1. Вертикально у формі потовщеного стебла.

Якщо дендробіум вже старий, то бульби можуть утворюватись вертикально у формі потовщеного стебла. На них можуть з’являтися кейки, але їх не потрібно зрізати, а обережно відкрутити. Далі робити так, як з фаленопсисом (показано вище).Коли коріння відсутнє необхідно зробити наступне.

Якщо сталось, що кейк не утворив корінця, а відділення від материнського куща відбулося, можна спробувати відростити корінці та врятувати рослину. Для цього, візьміть маленьку пластикову склянку, покладіть в неї вологий субстрат (мох сфагнум) та помістіть рослину на відстані від субстрату 1-2 см. Далі герметично закрийте склянку в поліетиленовому пакеті та поставте у тепле й світле місце.