Рятуємо огірки: коренева гниль і борошниста роса. Дієві засоби, щоб вберегти врожай

В спекотні дні, огірки часто поливають. Але якщо перезволожити ґрунт, то можуть відразу з’явитись грибкові хвороби, які люблять тепле та вологе середовище.

Щоб запобігти цьому, скористайтесь перевіреними народними засобами, які багато років використовують досвідчені городники.

  • Після чергового збору огірків, візьміть аптечну зеленку 15 крапель та додайте у 12 літрів води або йоду 10 мл на 10 літрів води й ретельно обробіть батоги огірків.
  • Розведіть з водою зеленку чи йод у співвідношенні 1:2 та за допомогою пензлика намастіть стебла огірків на висоту 10 см від кореня. Регулярно обробляйте цим засобом не тільки огірки, а й помідори.

Головний ворог огірків – це грибок, який називають борошнистою росою. Він за короткий строк знищує цілі плантації огірків й не тільки.

Городники винайшли дуже простий та дієвий засіб – сінна паличка.

Вона являється грам-позитивною аеробною ґрунтовою бактерією, яка утворює ендоспори, які знищують грибок. Знайти її дуже легко, бо живе вона у прілому сіні вкритого білим нальотом, на вигляд як борошно.

З прілого сіна приготуйте настій замочивши у 10 літрах води 4 кг добре перепрілого сіна та залиште настоюватись на 5 діб. Перед застосуванням настій процідіть, обробіть огірки по листу та добре пролийте ґрунт навколо рослин.

Ось такі прості та доступні засоби, які можна приготувати власноруч й без застосування шкідливої хімії.