Садимо часник на одному і тому самому місці. Що про це кажуть досвідчені городники

Всім відомо, що кожен наступний сезон на ділянку не можна висівати культуру, що росла там минулого року. Однак, досвідчені дачники знають як обійти це правило. Не завжди є можливість забезпечити повноцінну сівозміну, особливо, коли ділянка маленька.

Чергування культур.

Часник прибирають рано, тому можна на деякий час посіяти іншу культуру. Це не є повноцінною сівозміною, але результат неодмінно буде.

Після часнику посадіть пекінську капусту, кольрабі, редьку, ріпу, редис, брукву або дайкон. Вони ростуть до пізньої осені. Також, можна посіяти салат, шпинат, кріп та руколу.

В середині літа можна посіяти горох. Він не визріє, але можна буде поїсти смачний свіжий горошок або відправити його на заморозку. Друга половина сезону підійде для вирощування моркви та буряка.

Посів сидератів.

Сидерати висівають одразу після звільнення грядки, але за умови використання їх для вирощування другого потоку овочів, краще садити сидерати у вересні в міжряддях овочевих рослин.

Потрібно ретельно продумати посів так, щоб після прибирання овочей посадити часник під зиму, а сидерати залишити рости далі.

Не можна висівати жито та озимий ріпак, бо вони після зимівлі стануть злісними бур’янами, які не можна буде видалити.

Можна посадити олійну редьку, гірчицю, овес, люпин та горох, бо вони загинуть взимку.

Підживлення.

Потрібно додавати достатньо підгодівлі, щоб забезпечити часник харчуванням. Підійде компост або перепрілий гній в розрахунку 1 відро на 1 м. кв. Також, можна використовувати комплексні добрива.
Підживлення вносять влітку, перед посадкою овочів, а потім перед посадкою часнику в кожну лунку. В наступному сезоні слід приділити увагу підживленню, щоб отримати гарний врожай.

Часник може захворіти, якщо в минулому сезоні на ділянці завелися хвороби. Щоб цього не сталося, знадобиться профілактична обробка ґрунту. Хімікати використовувати немає необхідності. Краще придбати біологічні фунгіциди, які не шкодять здоров’ю людини та навколишньому середовищу.