Саме час обривати жіночі квітки у кабачків і гарбузів, щоб дати можливість як слід налитися вже наявним плодам.

Щоб дати можливість як слід налитися вже наявним плодам.

Як би це сумно не звучало, але чергове літо поступово наближається до свого логічного завершення, інформує Ukr.Media.

У городників зараз знову настає гаряча пора, зріє основний врожай. Одна з головних цілей на даному етапі — зібрати максимум з наявних рослин.

Багато городників задаються питанням, а чи варто в кінці сезону навмисно видаляти жіночі квітки на кущах, щоб вони не давали нових зав’язей і не відволікали на себе значні сили рослини?

Кабачки, включаючи і їх популярний різновид цукіні, придатні для вживання в їжу навіть зовсім маленькими. Тобто зовсім не обов’язково чекати, поки вони виростуть до максимальних розмірів.

Мало того, молоденькі кабачки дуже добре підходять для приготування зимових солінь, маринадів, які поєднують в одній банці різні овочеві культури. Їх так само, як і повністю сформовані кабачки, можна смажити кільцями в борошні або тушкувати в сковороді разом з іншими овочами.До того ж, за своєю природою кущі кабачків, особливо при несприятливих умовах, самі відкидають додаткові зав’язі, концентруючи всі накопичені сили на дозріванні 1-2 плодів. Недарма питання про причини загнивання маленьких зав’язей у кабачків на дачних форумах ніколи не втрачає своєї актуальності.

З гарбузами справи йдуть зовсім інакше. Багато з них формують за сезон всього 1 або кілька плодів. Період від появи зав’язі до формування зрілого овоча займає в середньому близько 50 днів. Таким чином, плоди, які зав’язалися в кінці серпня — початку вересня при сприятливих умовах поспіють найраніше до середини жовтня.

Враховуючи, що 14 жовтня традиційно святкують Покрову, краще не ризикувати і своєчасно обривати пізні зав’язі у гарбузів (твердошкірих, мускатних, великоплідних). Це, у свою чергу, дасть можливість вже наявним плодам набрати хорошу масу і накопичити у своїй м’якоті максимум цукру і сухих речовин. Остання обставина найбільш сприятливо відіб’ється на їхній подальшій лежкості.