Categories: Поради

Секрети здорової капусти. Як правильно поливати, та чим краще підгодувати

Секрети здорової капусти

Виявляється, отримати хороший урожай капусти не так і складно, якщо правильно доглядати розсаду — адже з розсади все і починається! Читачка пропонує кілька порад, як позбутися шкідників та виростити добрий урожай.
Розсаду вирощую сама, висаджую в повний місяць. У лунки засипаю перегній та додаю по 1 ст. л. яєчної шкаралупи (чим дрібніше, тим краще), 1 ст. л. золи, 1 ч. л. суперфосфату та 1 ч. л. порошку гірчиці.

Це якраз для того, щоб не завелися білі личинки та не пошкодили коріння. Все добре перемішую та поливаю гарячою водою з марганцівкою малинового кольору. Коли охолонуть лунки, висаджую розсаду, заздалегідь политу, вирощую в ємностях 10x10x10 див.

Якщо є загроза заморозків, покриваю п’ятилітровими пляшками з-під води, обрізавши днище. Через два тижні поливаю азотним добривом: 1 ст. л. на 10 л води – 0,3 л на рослину. Ще за два тижні поливаю суперфосфатом: 2 ст. л. замочую в гарячій воді на одну добу, постійно помішую, щоб не загуснула, потім змішую з 10 л води і поливаю по 1 л на рослину. Через кожні два тижні поливаю коров’яком.

Один раз поливаю бором, молібденом, щоб була хороша зав’язь головок, а біля коріння посипаю тютюновим пилом та золою. Від гусениць обприскую настоєм цибулиння та часникового лушпиння, розвішую помідорні пасинки. Обприскую розчином гірчиці: 2 ст. л. на 10 л води + 1 год. чорного чи червоного пекучого перцю + 1 ст. л. рідкого мила. Від білянки вбиваю кілочки і на них прибиваю стаканчики з-під йогурту або наклеюю самоклеючий папір смарагдового кольору.

Для цвітної капусти все те саме. Тільки коли зав’яжуться головки розміром із куряче яйце, треба листя зібрати в пучок і обережно склеїти скотчем, щоб сонячне світло не потрапляло. У мене головки іноді виростають до 2 кг, тугі та одним великим грибом. А білокачанна – до 7-8 кг.

І ще кілька порад.

Морква сію у понеділок – день Місяця, огірки – у безвітряний день. Поливати намагаюся у похмуру погоду – все росте краще.
Томати обприскую чесночним настоєм через кожні два тижні: 200 г часнику з лушпинням пропустити через м’ясорубку, залити 3 л теплої води, настояти 1 добу, процідити і довести до 10 л, обприскувати вранці. І жодної фітофтори!
А макухою поливаю під корінь.

Вдалого всім урожаю цього року, дорогі дачники!

Recent Posts

Чим очистити ручки плити від липкого жиру. Простий засіб, який легко впорається з цим

Ручки ну плиті швидко забруднюються. Не вся хімія здатна впоратись з ситуацією. Однак, це можна…

5 часов ago

Сприятливі дні у травні для посадки помідорів. Швидко ростуть та дають гарний врожай

Всі садівники знають, що фази Місяця мають безпосередній вплив на якість та кількість врожаю. Для…

5 часов ago

Не «Пасха» і не «куліч»: як правильно говорити українською. Беріть на замітку

Вже скоро буде свято Великодня. Оскільки українці відмовилися від використання мови країни-агресора, слід знати, як…

7 часов ago

Слимаки самі лізуть на цей запах. Швидкий та дієвий спосіб позбутися шкідника

Дачники, обов'язково, приймають заходів проти шкідників, бо вони завдають сильної шкоди культурам. Найпростіший варіант -…

1 день ago

Для чого у яблуню вбивати старий цвях, та як правильно це робити

Садівники нерідко вирощують яблуні на своїх ділянках. Однак, цей процес вимагає терпіння, щоб отримати соковиті…

1 день ago

Чому у полуниці чорніє цвіт, та що робити, щоб не залишитись без врожаю

Іноді на полуниці можуть чорніти квіти. Не кожен городник знає, чому це відбувається. Почорніння та…

1 день ago