Ще не пізно посадити огірки, щоб мати свіжі в кінці літа. Головне дотримуйтеся цих порад.

З різних причин, інколи виникають ситуації, коли доводиться садити огірки значно пізніше термінів. А чи можна так робити? Чи існують якісь внутрішні біологічні годинники, які підказують огіркам, як вони повинні себе вести в той чи інший час?

В останні десятиліття погода в нашій середній смузі все частіше підносить сюрпризи. Минулий вересень по погоді, так і зовсім, нічим не відрізнявся від теплого літа, інформує Ukr.Media.

Тому на рахунок пізньої посадки огірків у теплицю особливих сумнівів у Вас бути не повинно. Швидше за все, все задумане вийде.

Моменти, яким слід приділити особливу увагу при пізній посадці:

  • Віддавайте перевагу ранньостиглим сортам і гібридам.
  • В кінці літа — початку осені істотно підвищується ризик розвитку грибкових захворювань, тому слід садити тільки стійкі до них сорти. Робіть профілактичні обробки фунгіцидами.
  • Перед висадкою обов’язково пророщуйте насіння. Достатньо, щоб з’явився тільки ледь помітний дзьобик, і можна відразу висаджувати (з урахуванням, що прокльовуватися насіння буде нерівномірно, на грядці позначайте місце посадки установкою сірників)

До другої декаді липня, коли настане пора викорчовування старої 3-4 річної полуниці, місцем, яке звільнилося якраз можна буде скористатися для пізньої посадки огірків.

Аналогічна ситуація і з часником. Травень і початок літа видалися спекотними, тому часник в цьому році поспіє раніше звичних термінів. Цим можна скористатися для посадки огірків.З урахуванням теплого вересня (як торік) плодоношення може тривати до закінчення 1 декади жовтня.

За народними повір’ями останньою сприятливою датою для посадки огірків є день Петра і Павла, 12 липня. Після цього терміну «літо на зиму повертає». В умовах теплиці, із застосуванням теплих гряд і з дотриманням основних правил агротехніки, ці терміни можна ще трохи зрушити.

Разом з огірками в липні ще можна встигнути посадити і ранньостиглі сорти кабачків. Враховуючи, що їх плоди можна знімати в стадії молочної стиглості, без урожаю Ви точно не залишитеся!