Що краще покласти в лунку при посадці помідорів, щоб вони не хворіли, та давали гарний врожай

Помідори — це найулюбленіший овоч багатьох городників. Та щоб отримати урожай гарних, солодких, м’ясистих та соковитих томатів, слід добре за ними доглядати.

Рослина ця дуже вибаглива до добрив, ґрунту, вчасному поливі та пасинкуванні.

Якщо вчасно потурбуватись та підготувати ґрунт перед посівом насіння, посадкою розсади у відкритий ґрунт чи парник, то в результаті ви отримаєте високі й регулярні врожаї цієї дуже вдячної рослини аж до заморозків.

Ще з осені в землю під майбутні грядки помідорів, потрібно внести добрива та перекопати.

Добрива для підживлення ґрунту.

  • Фосфорні та калійні добрива. Вони необхідні для внесення у будь-який ґрунт. Для цього розкидайте їх на поверхні ґрунту та перекопайте його. Якщо кислотність землі перевищена проведіть вапнування.
  • Пташиний послід. В складі нього є органічні добрива, азот та інше. В ґрунт внесіть тільки перепрілий пташиний послід. Розкидайте його зрідка на грядку де будете садити помідори. Якщо до нього додасте суперфосфату, тоді рослини отримають повноцінне підживлення для доброго врожаю.
  • Компост та деревний попіл. Завдяки цим корисним добривам, ґрунт під помідори стане добре підготовленим, легким та насиченим корисними мікроелементами.

Коли настане час висадки рослин у відкритий ґрунт не користуватися мінеральними добривами. Вони будуть потрібні при вегетації рослин: цвітіння та зав’язування плодів.

На першому етапі розвитку рослина формує кореневу систему, тому ті поживні речовини, які були внесені восени та навесні, цілком достатньо для повноцінного розвитку помідорів.

Надлишок добрив скоріше принесуть шкоду ніж користь.

Розчин дріжджів для кращої адаптації в нових умовах.

Весною, за добу до пересадки розсади в ґрунт, внесіть до нього блідий розчин марганцю та розчин із дріжджів 10 грамів відро води. Дріжджам дайте настоятись добу та вливайте по 220 мл у кожну посадкову ямку.

Деревний попіл є джерелом мінеральних речовин.

До складу попелу входить велика кількість калію. До кожної посадкової ями покладіть по 100 грамів попелу. Після висадки розсади в землю, присипте верх дрібкою компосту чи чорнозему.

Перегній незамінний елемент для помідорів.

Через 10 днів після посадки розсади, у землю внесіть розчин води та курячого перегною. Пропорція, яка потрібна для цього: 1:15. Верх притрусіть деревним попелом.

Лушпиння цибулі є добривом та захисником від шкідників та хвороб.

В посадкову ямку внесіть сухе лушпиння цибулі. Переваги: розсада стане міцною, здоровою, стійкою до хвороб та шкідників, швидко ростиме й витримуватиме низькі температури.

Також, лушпиння може забезпечити рослинам рясне плодоношення, наситить поживними речовинами. Ще до складу лушпиння входить ефірні речовини, які добре борються з колорадським жуком.

На протязі всього вегетаційного періоду підживлюйте рослини 2-3 рази.

Для цього візьміть 300 грамів лушпиння цибулі, залийте гарячим кип’ятком та залиште на 10 годин настоюватись. Отриманий розчин розведіть – 4 л. розчину на 20 л. води. Така суміш здатна запобігти від зараження грибковими хворобами.

Проведіть обприскування томатів у період цвітіння та зав’язування плодів. Для цього візьміть 100 грамів лушпиння, залийте літром окропу та дайте настоятись годин 20.

Шкаралупа з курячого яйця.

Для прискорення росту та збагачення рослин корисними речовинами, покладіть у посадкові ямки потовчену яєчну шкаралупу.

Поради з догляду за помідорами:

В липні зменшіть полив помідорів до 1 разу на тиждень, щоб дозрілі плоди не тріскались;

Для швидкого почервоніння, додайте до води один ковпачок нашатирного спирту;

У червні підживіть рослини розчином дріжджів, 50 грамів на 1 відро води, використовуйте по 1 літру під кущ.

Бажаємо щедрого врожаю!

Що краще покласти в лунку при посадці помідорів, щоб вони не хворіли, та давали гарний врожай