Вирощувати огірки, кабачки, томати та інші культури кілька років поспіль на одному й тому ж місці не можна. Це пояснюється тим, що одна культура рік за роком висмоктує з ґрунту одні й ті самі корисні речовини, що в майбутньому призводить до зменшення кількості врожаю та накопичення збудників хвороб на ділянці.
Тому, щоб уникнути цих проблем та отримувати кожен рік гарний врожай, потрібно дотримуватися правил сівозміни, тобто чергування культур.
Пропонуємо дізнатися, що не можна та можна садити після огірків.
Які культури можна садити після огірків?
Огірки дуже виснажують ґрунт, тому при можливості, після них ліпше нічого не садити. Однак, якщо хочеться щось посадити, то є кілька культур, які чудово ростуть на місці, де раніше росли огірки.
Після огірків можна сміливо садити сидерати, бо вони збагачують ґрунт, пригнічують розростання бур’янів та перешкоджають поширенню багатьох хвороб. Рослини-сидерати корисно сіяти не тільки після огірків, але й після капусти, картоплі та кукурудзи.
Також, на ділянці, де раніше росли огірки, можна висаджувати квасолю, гірчицю, ріпак, боби, горох, буряк, ріпу, редис, кореневу селеру та моркву. Почувають себе добре на огірковій грядці й зелень. Можна посадити після огірків, навіть, картоплю, але тоді, її необхідно підживлювати. На огірковій грядці чудово ростимуть та дадуть гарний врожай томати й болгарський перець.
Якщо огіркова ділянка знаходиться збоку, а не посеред городу, то можна на ній посадити смородину, малину та аґрус.
Які культури не можна садити після огірків?
На ділянці, де раніше росли огірки, не варто висаджувати гарбузи, дині та кабачки. Ці культури відносяться до сімейства гарбузових, а вони потребують однакові поживні речовини, яких в ґрунті не буде після огірків.
Капусту на огірковій ділянці, теж, краще не садити, бо ця культура потребує дуже родючого ґрунту. Якщо посадити, то на місці огірків капуста просто не вродить, а після капусти, теж, нічого не вродить, бо вона забирає з ґрунту всі корисні елементи та поживні речовини.