Що не можна садити поряд з виноградом, щоб не нашкодити йому

Багато рослин добре ростуть поряд один з одним. На невеликій присадибній ділянці доводиться ущільнювати свої грядки з овочами. Але робити це потрібно розумно та враховувати біологічні властивості рослин.

Виноград займає на ділянці чимало місця. Тому, щоб садити під ним рослини, потрібно також враховувати деякі особливості. Це вік лози, сорт виноградного куща, тип землі та умови зростання.

Але існують прості правила, які відомі всім любителям винограду та які всі ретельно дотримуються.

  1. Добрі сусіди винограду.

Такі рослини повинні любити зростати в затінку та постійній нестачі корисних речовин.

Поряд з виноградом можна висівати однорічні квіти у яких неглибока коренева система. Це можуть бути айстри, флокси, друммонда чи гіпсофіл. Є й непогані дворічники — віола, мальва та незабудки. Багаторічні, які непогано вживаються поряд з виноградом це очиток або «заяча капуста» та примула.

В тандемі ростуть дуже багато ягідних культур. Наприклад, суниця садова, вона діє на виноград специфічно, на смак він стає набагато солодшим та збільшується в розмірі.

А щоб він добре ріс й став дуже солодким, винограду потрібен азот. Є такі бобові рослини, що мають здатність з повітря поглинати азот та збагачувати його сполуками землю. Можна поряд з виноградом засіяти грядку горохом, соєю та бобами.

Зелені культури, також можуть бути сусідами винограду. Засівають грядку кропом, щавлем чи шпинатом. Садять поряд з виноградом невеличкі овочеві грядки з цибулею, редисом, огірками, буряком та капустою.

  1. Рослини — вороги винограду.

Це рослини, що мають негативний вплив на виноградну лозу. Не можна сіяти календулу, васильки, гвоздику, дзвіночки та в’юнки, які можуть нашкодить лозі.

Городні культури, які не бажано вирощувати поряд з виноградом це морква, будь-який перець, картопля, томати, а баклажани самі зачахнуть під виноградом. Кукурудзу й соняшники категорично ні, бо вони заберуть всі корисні речовини та будуть дуже притіняти виноград.

Дикі рослини та бур’яни теж не можуть бути сусідами винограднику, з ними потрібно регулярно боротися.

Лікарськими травами такими як звіробій, оман, пижмо, деревій та подорожник не варто обсаджувати виноградник, бо вони діють гнітюче на рослину.

Пряні трави та овочі, також не добрі сусіди винограду, це такі рослини як петрушка, селера, цибуля-порей, шніт-цибуля та хрін. Слід уникати гірчицю польову, просо, коноплю та дику редьку.

  1. Сидеральні рослини: корисні чи шкідливі для винограду.




Сидерати вважаються зеленим добривом, в деяких рослин коріння має 20-ти метрову довжину. З глибини ґрунту ці рослини підіймають наверх такі корисні речовини яких немає чи в мізерних кількостях у верхніх шарах землі. Тому, виноград з великим задоволенням поглинає їх завдяки цим рослинам. Вегетаційний період зелених сидератів короткий, їх потрібно перед цвітінням скошувати та приорювати землею. При розкладанні вони дадуть винограду багато корисної органіки — гумусу, для зростання й багатого врожаю та гарного здоров’я.

В якості сидератів можна засіяти ділянку наступними рослинами: ячменем, житом, вівсом, гречкою, викою, ріпаком, фацелією, гірчицею та іншими. Головна умова, не дати зацвісти їм чи викинути колосок. Для цього їх регулярно підкошують.