Що необхідно зробити з виноградом восени, щоб він гарно ріс та розвивався

Всі, хто полюбляють розводити виноград дуже добре знають, що у жовтні потрібно провести багато важливих робіт з ним. Це допоможе підготувати рослину до зимівлі та забезпечить гарний врожай на наступний період.

Пропонуємо розглянути основні дії спрямовані на підготовку винограду восени:

  1. Використання вологозарядного поливу.

Починайте полив після повного опадання листя з кущів та температурі повітря не більше ніж +10°С. Для поливу необхідно 10 десятилітрових відер води. Наливайте рідину в канавки, які потрібно вирити на відстані 1 м від штамба. Необхідно розпушити ґрунт навколо винограду через декілька днів після поливу. Цей спосіб допоможе зберегти кущі від перемерзання взимку. Особливо актуальним є такий спосіб в тому разі, якщо осінь була сухою.

  1. Обробка від захворювань та шкідників.

Починати обробку потрібно в кінці періоду, коли листя повністю опаде з кущів. Скористайтесь мідним купоросом для запобігання захворювання кущів мілдью.

Розчиніть 200 грамів купоросу у літрі підігрітої води до 45-50 °С та ретельно перемішайте. Потім додайте 10 літрів холодної води й обприскайте виноград.

Скористайтесь залізним купоросом для запобігання захворювання кущів оїдіумом (борошниста роса), антракнозом, бактеріальним раком та плямистим некрозом.

Якщо кущі винограду вже хворі, потрібно скористатися 5 % розчином залізного купоросу. Для профілактики цього захворювання рекомендується використати 3 % розчин. Розчиніть потрібний відсоток залізного купоросу у 10 літрах холодної води. Обприскуйте сам кущ та невелику ділянку навколо нього.

  1. Правильна підгодівля.

Кущі винограду, які досягли трирічного віку та старше, потребують постійної підгодівлі. Для цього, змішайте 25 грамів сірчанокислого калію, 25 грамів суперфосфату та розчинійть їх у 10 літрах води. Полийте добре цим розчином землю, яка знаходиться у при стовбурових колах. Також, для підгодівлі можна використовувати деревну золу. Розведіть 300 грамів деревної золи у 10 літрах води та полийте ґрунт біля кущів або закладіть золу безпосередньо у ґрунт.

  1. Здійснення обрізки виноградних кущів.

Обрізку необхідно здійснювати після перших заморозків. Не рекомендується проводити обрізку дуже пізно через те, що пагони частіше всього стають крихкими. При обрізі необхідно скоротити кількість бруньок від 8 до 12 штук. Обрізані залишки потрібно прибрати від кущів та нахилити виноград до землі.

  1. Здійснення укриття виноградних кущів.

Потрібно дочекатися поки температура повітря протримається декілька днів на позначці – 5 °С та тільки потім приступати до укриття виноградних кущів. Для укриття накладають сухе листя, солому або ялинове гілля товщиною 30-40 см. Поверх настилають спанбонд та фіксують залишивши невеликий отвір з торця. Це необхідно для повітрообміну.