Що покласти в банку з огірками, щоб вони вийшли хрусткими. Поради досвідчених господинь

Жодна зима не проходить без хрустких консервованих огірків. Вони чудово смакують разом з картопляним пюре, смаженою картоплею, м’ясними та овочевими стравами, а також, їх можна додавати в супи й салати.

Наші бабусі ніколи не купували консервовані огірки, бо вони закривали їх власноруч. Щоб огірки вийшли хрусткими та пружними, додавали в банку один секретний інгредієнт.

Що покласти в банку з огірками, щоб вони вийшли хрусткими?

Більшість господинь використовують класичний рецепт маринованих огірків, в якому кладуть в банку часник, парасольку кропу, листя вишні або смородини та самі огірки. А от наші бабусі клали на дно банки 2-3 дубових листочки. Завдяки їм, огірки завжди виходили хрумкими, щільними, пружними та надзвичайно смачними. Також, дубовий лист мінімізує ризик появи бродіння та подовжує термін зберігання огірків.

Де збирати та як використовувати дубове листя?

Дубове листя потрібно збирати з дерева, яке росте в чистій місцевості, подалі від заводів та доріг. Для консервування огірків бажано використовувати молоді дубові листочки з кінців пагонів. Перед тим, як покласти листочки в банку, їх потрібно добре помити під проточною водою, а потім обдати окропом.