Що посадити на розсаду в січні: 5 головних рослин

Здебільшого, посівний сезон починається навесні. Однак, якщо хочете отримати ранній врожай, то вже у січні можна починати садити у горщики деякі овочі та квіти. Щоб обрати вдалі та родючі дні для посадок, варто скористатися посівним календарем.

Тому, пропонуємо 5 чудових рослин, які можна виростити на підвіконні.

Квіти.

Для швидкого цвітіння, у січні можна сіяти на розсаду багаторічні й однорічні рослини. Наприклад: петунії, бегонії, геліотроп, лобелія, примула, турецька гвоздика та всі види цибулинних квітів. Сіяти потрібно у зволожений ґрунт, а після сходження паростків, вже на початку весни їх можна пересаджувати у відкриту землю для подальшого зростання.

Перець болгарський.

У січні можна сіяти на розсаду як середньостиглі, так й пізні сорти болгарського перцю. Перед тим, як садити насіння, його необхідно замочити в розчині попелу, на 1 л. теплої води 2 гр. засобу. Занурювати насіння в розчин потрібно на 3 години, попередньо зав’язавши їх в марлевий чи тканинний мішечок. Після цього, насіння необхідно промити й висушити.

Насіння болгарського перцю потрібно сіяти в маленькі ємності, глибина яких повинна бути не більше 5 см. Як тільки з’являються перші паростки, розсаду необхідно пересадити в більші горщики, там вони ростимуть аж до весни. Розсаду бажано поливати раз в три дні до появи паростків, а вже потім можна кожен день для постійно вологого ґрунту.

Помідори.

Через довгу зрілість помідорів, їх також, можна висаджувати в січні. Для цього підійдуть морозостійкі сорти томатів.

Перед посадкою, землю необхідно зволожити теплою водою, а насіння замочити на півгодини. Висаджувати томати можна як в окремі ємності, так й у великі, але відстань між ними повинна бути 4 см. Посіявши насіння, ємність потрібно накрити плівкою й поставити в тепле, освітлене місце. Землю необхідно регулярно зволожувати.

Баклажани.

Баклажани на розсаду, краще сіяти в середині чи в кінці січня, бо перші паростки з’являються тільки через 2 тижні, а потім їм потрібно зростати ще 2 місяця до пересадки в землю.

Для посадки насіння варто використовувати спеціальний ґрунт для овочів або торф’яні таблетки. При окремому посіві потрібно полити землю, покласти в кожну ємність 2-3 насінини й легко засипати їх землею. А при посіві в загальну ємність потрібно зробити борозни глибиною 2 см. на відстані 5 см. один від одного. В кінці, ємності необхідно накрити плівкою та поставити в тепле місце аж до появи паростків.

Полуниця.

Найкраще сіяти у січні ремонтантні сорти полуниці та суниці. Вже у липні можна збирати перший врожай полуниці.

Перед посадкою, насіння потрібно замочити у теплій воді, а потім його висушити. Далі, потрібно змішати пісок з універсальним ґрунтом (1:1) й рівномірно посіяти насіння. Вирощувати полуницю бажано в ємності, яка не перевищує 3 см. завглибшки. Після посіву, ємність необхідно накрити плівкою й покласти в тепле місце. Поява перших листків буде вже через 2 тижні, тільки після цього можна буде прибрати плівку.

Пересаджувати розсаду полуниці в окремі ємності завглибшки 5 см. можна вже у березні, але після цього знадобиться набагато більше світла. В травні або в червні полуницю можна буде пересаджувати у відкритий ґрунт.