Що посіяти в серпні на пустих або звільнених грядках, щоб осінню зібрати врожай

У вас залишилося кілька грядок після збору дозрілого врожаю? Земля не повинна пустувати.

До початку серпня частина наших грядок порожніє, тому що ми потроху збираємо дозрілий урожай. Молода картопля, цибуля, часник, висаджений на зиму, горох, салат. На цей час ледь не добра половина сезонного врожаю вже зібрана, всього і не перелічити. Можна розслабитися і працювати тільки в напрямку збільшення плодоношення посаджених культур, а можна засіяти порожні ділянки городу по другому разу і до холодів насолоджуватися свіжою зеленню та овочами, які ще можна виростити в цьому сезоні. Про варіанти того, що посіяти в серпні на городі, розповімо далі, інформує Ukr.Media.

Насправді, в серпні можна сіяти значно більше городніх культур, ніж ті, про які піде мова. Але, як показує практика, повноцінний урожай можна зняти саме з цих посівів. Отже, що ми рекомендуємо посіяти в серпні?

  • Листовий салат;
  • Руколу;
  • Шпинат;
  • Горох;
  • Редис.

Посів салату в серпні

Посів і вирощування салату у другій половині літа нічим не відрізняється від весняного. Взагалі, цю зелень можна спокійно висівати на грядках до вересня. Тоді його врожай буде радувати вас ще в листопаді. А ще можна спробувати вирощувати салат та іншу зелень на підвіконні цілий рік.На грядки листовий салат висівають рядами, ледь присипаючи землею або піском для швидкого пророщування. Можна його насіння просто розсипати зверху грядки. Тоді салат зійде красивим зеленим килимком. Щоб зелень формувалася пишними пучками, не шкодуйте і безжально проривайте сходи. Якщо салат буде занадто загущений, він не буде формувати головки, тягнучись до сонця, а його листя буде дрібним.

Рукола — вирощування у другій половині літа

Рукола — ще один салат, який можна вирощувати круглий рік. Зокрема, і на грядках. Руколу висівають протягом всього городнього сезону. Ця культура добре росте при температурі 16-18 градусів за Цельсієм, тому висівати її у відкритий ґрунт можна до самої осені. Якщо замислюєтеся над тим, що посіяти в серпні, то сійте цю корисну зелень однозначно. На підвіконні рукола теж відмінно росте.

Рукола — досить вологолюбна рослина. Якщо її не поливати в суху погоду, вона буде формувати жорсткі гіркі листя і швидко зацвіте. Проривати сіянці також треба обов’язково. Через два тижні після перших сходів руколу вже можна вживати. До середини серпня, зазвичай, вона досягає 10 см у висоту.

Шпинат — король осіннього городу

Дуже корисний і невибагливий у догляді шпинат любить невисокі осінні температури, тому його краще висівати у другій половині серпня. Тому що в першій половині останнього місяця, зазвичай, тримаються ще дуже високі літні температури.

З дня посіву до вживання в їжу шпинату повинно пройти не менше 30 днів. Посіяний в кінці вересня шпинат, зійде лише на наступний рік з приходом перших теплих днів.

Літній посів гороху

Горохом, тільки зібраним з грядки, люблять поласувати дорослі та діти. А ще його можна заморозити на зиму. Висіваючи горох в серпні вибирайте ранньостиглі сорти, які досягають зрілості за 40-50 днів.Ніколи не сійте горох на тому ж місці, де він ріс. Горох не любить твердого ґрунту і погано росте після своїх же родичів-попередників, а так — цілком невибаглива культура.

Редис — особливості вирощування в літньо-осінній період

Редис — один з перших весняних жителів наших грядок. Є сорти, які визрівають через 18-20 днів від сходів. Так до холодів редис можна висівати ще не раз. Ніяких істотних відмінностей між вирощуванням весняної та осінньої редиски немає. Єдине, його потрібно в посуху рясно поливати та протягом вегетації захищати від шкідників.

Деякі експерти радять висівати в серпні моркву і буряк, щоб ласувати молодими овочами восени. Що ж, на тривале зберігання такі овочі звичайно не згодяться, а ось свіжості в осіннє меню додадуть. Не бійтеся експериментувати! Встигніть до зими на повну насолодитися своїми грядками та урожаєм.