Що потрібно робити, щоб листя часнику не жовтіло. Городникам на замітку

Пожовтіле листя має ряд причин: не вистачає для розвитку поживних речовин, недостатній обмін кисню в кореневій системі, мало теплих та сонячних днів. Коли на протязі деякого часу тримається холодна погода, а земля має низьку температуру, то рослини можуть страждати від нездатності засвоювати з ґрунту поживні речовини. Всі підгодівлі, які вносились заздалегідь, були розмиті дощем та снігом.

Що ж потрібно робити, щоб листя часнику не жовтіло.

  1. Проведіть неглибоке розпушування міжряддя та поміж стеблами часнику в рядку.
  2. Підживіть рослини азотом, він їм потрібен до червня місяця, коли почнеться інтенсивне нарощення листового апарату часнику.
  3. Для проведення екстреного підживлення, згодяться невеликі дози мінеральних добрив: аміачної селітри та сечовини, розчиніть по 1 ст. л. на 10 літрів води та полийте часник по листу.
  4. Добре працює настій з кульбабою та кропивою, можете додати й інші трави. Такі настоянки підживлюють й лікують рослини, а ґрунт роблять живим та родючим. Ними можна поливати рослини по листу та вносити під корінь.
  5. Настоями з коров’яком, пташиним послідом та іншою органікою, також можна підживити часник. Після цього настою, рослини швидко відновлять зелений колір листя.
  6. Добре себе зарекомендував й нашатирний спирт, який можете придбати в аптеці. Візьміть його 2 ст. л. та розчиніть у 8-10 літрах простої води. Такий розчин має добре вплинути на процес фотосинтезу у листах часнику. Паралельно відгонить цибулеву муху та захистить рослини від грибкового зараження. Підживлюйте у похмуру погоду, щоб не обпекти листя.
  7. Друге підживлення проведіть через 10 днів. Складатись воно повинно з повного мінерального добрива із додаванням мікроелементів. Це можуть бути добрива, які добре розчиняються в воді. Їх використовуйте у суху погоду, а коли стоїть дощова погода, застосуйте гранульоване добриво.

За кожним кореневим підживленням не забувайте, обов’язково, розпушувати землю. Здоровий вигляд ваших молодих та зелених часникових листків, говорить про те, що не тільки з вашим часником все гаразд, а й з майбутнім урожаєм також.