Що потрібно встигнути зробити, коли цвіте полуниця, щоб мати великий врожай

Влітку приходить час соковитої полуниці й в середині травня вона дає перші квітконоси. В цей час рослині потрібен особливий догляд, щоб в майбутньому отримати якісний та великий врожай.

Догляд за полуницею.

Більшість поживних речовин йде на розвиток та дозрівання плодів. Тому, полуницю обов’язково потрібно добре поливати, підгодовувати, прополювати від бур’янів, розпушувати ґрунт та видаляти вуса.

Полив.

Коренева система цієї рослини розташована близько до поверхні землі, тому їй потрібно більше вологи. В спекотну погоду полив здійснюється до 4 разів на 7 днів, в дощову погоду поливати не потрібно. Поливати потрібно в вечірній час теплою водою. Також, підійде крапельний полив.

Під час цвітіння рослину поливають під корінь, інакше може з’явитися гниль.

Підгодівля.

За сезон, підгодівлі вносяться тричі: навесні, в період квітнення та після збору врожаю. Особливо важливо вносити підгодівлі під час цвітіння. Під час формування зав’язей вносять калій.

Великий вміст калію в деревному попелі. Для цього потрібно 1 склянку розвести в 10 л. води та настоювати протягом доби. Також, попіл ще закладають в ґрунт.

Калійна селітра. Потрібно взяти 1 ч. л. та додати до 10 л. води.

Щойно з’являються перші бутони проводять кореневу підгодівлю перегноєм або пташиним послідом.

Для збільшення кількості суцвіть, рослину декілька разів обробляють борною кислотою. Для цього 2 гр. кислоти розчиняють в 1 скл. гарячої води. Потім суміш потрібно розвести в відрі води та обприскати полуницю.

Видалення зайвих вусів.

Щоб кущі були сильними, зайві вуса та засохлі листочки потрібно видаляти. Також, можна прибирати й перші суцвіття, тоді плоди будуть більшими.

Прополювання та розпушування ґрунту.

Боротьба з бур’янами є важливим етапом під час вирощування полуниці. Проте робити це слід дуже обережно, щоб не травмувати коріння. Найкраще проводити ці роботи після дощу.

Важливо, щоб на поверхні ґрунту не утворювалися кірки. Після поливу потрібно розпушувати землю, щоб покращити повітрообмін. Також, можна насипати під кущі солому, щоб плоди не торкалися землі.

Що потрібно встигнути зробити, коли цвіте полуниця, щоб мати великий врожай