Що потрібно зробити на початку осені усім господарям на городі

У садівників, наприкінці літа роботи не стає менше, попереду збір врожаю багатьох овочей, фруктів та ягід.

На носі вересень, що потрібно встигнути зробити на початку осені.

Захист.

З настанням вересневих днів, стають холоднішими ночі, підвищується вологість повітря, що стає великою проблемою для рослин, які люблять теплу погоду. Для захисту овочевих грядок, потрібно їх поливати звечора теплою водою, прикривати плівкою чи укривним матеріалом: агроволокном, спанбондом та іншими.

В закритих теплицях, включати на всю ніч лампочки, запалювати декілька воскових свічок чи розкладати розжарені цеглини.Захист капусти.

Нетривкі морози й прохолодні ночі їй не страшні. Цвітна капуста навпаки утворює гарні голівки. У білоголової капусти з великими качанами, щоб попередити розтріскування, потрібно надірвати корінці. Для цього, обхопіть качани двома руками біля стовбура, поверніть різко в сторону чи притисніть до землі.

Зниження нічної температури до -40С, може легко перенести морква, але все ж таки буде краще вибрати її до великих морозів. Буряк можна зібрати раніше за моркву до настання заморозків.

Збір та посадка.

На початку вересня можна знімати осінні сорти яблук, робити це бажано зранку, для гарного зберігання. Якщо потім їх обернути газетою чи пергаментом та зберігати в холодильнику, холодному льосі чи на горищі в ящику засипаному тирсою, то вони зможуть долежати до Нового року.В цей час, потрібно обробити дерева від парші. На початку приберіть всі пошкоджені й гнилі плоди, опале листя та видаліть їх з ділянки. В кінці збору врожаю обробіть дерева сечовиною 4%-вим розчином.

Наприкінці серпня, пора збору врожаю ягід обліпихи, далі чорноплідної горобини та калини. Як тільки ягоди у них забарвлюються інтенсивно-темним кольором, їх потрібно відразу зняти.

Чорну й червону смородину, аґрус, жимолость краще садити у третій декаді вересня, в прохолодну погоду. А от обліпиху пересаджувати восени не бажано, вона не виживе.Посадка квітів.

На початку вересня пора висадки пролісків й крокусів, в середині нарцисів та наприкінці тюльпанів. Ділянка для них повинна бути добре освітленою, захищеною від північних вітрів, з легкою родючою супіщаною землею. Найбільші цибулини заглиблюють на глибину 15-18 см, середнього чи дрібного розміру не глибоко від поверхні ґрунту. Відстань між ними не повинна бути меншою ніж 15-25 см.

Перекопка ґрунту.

У вересні потрібно перекопати ділянку, підготувати посадкові ямки та грядки для посіву навесні. Для цього спочатку проводять санітарне прибирання ділянки, а потім перекопують її за допомогою садових вилок, землю при цьому розрівнювати не потрібно.Обкопують стовбурові круги навколо дерев й кущів, вносять разом фосфорно-калійне добриво, деревний попіл та перепрілий компост.