При дозріванні, білоголова капуста несподівано починає тріскатися, гнисти та ставати непридатною до вживання. Це може статися через різкі нічні та денні перепади температури повітря, підвищеній вологості, часті дощі та перетримці дозрілих качанів на грядці. Білокачанна капуста має подовжений термін дозрівання, пізні сорти будуть готові до збирання восени, коли з’являться перші заморозки.
Запобіжні міри від розтріскування капусти.
- Ідеальним вирішенням цього питання може бути влаштований на грядці крапельний полив. При крапельному поливі надходження води до кожного стебла капусти буде постійним, тому розтріскуватися качани капусти не повинні.
- Можна декілька разів нахилити качани капусти в різні сторони до ґрунту, корінці в неї трішки підірвуться й тоді капуста не буде випивати багато рідини, навіть тоді коли проходять часті дощі. Застосувати цей метод, бажано, при сирій погоді.
- Прокопайте біля кущів капусти невеликі канавки, через які при сильному дощі вода буде відводитися в сторону й не затоплюватиме грядку.
- При перезріванні, білокачанна капуста може лопатися, тому прибирати врожай потрібно вчасно.
Качани капусти вже розтріскалися, що потрібно зробити?
Цю капусту зберігати не можна, її потрібно як можна швидше переробити: заквасити, замаринувати, приготувати консервацію на зимове зберігання. Якщо така капуста потрапила під заморозки, потрібно розморозити її на ділянці, а далі вирізати та пустити на переробку.
Існують добрі сорти для зимового зберігання, які не розтріскуються: Колобок, Подарунок та Крюмон Лангедейкер.