Що потрібно зробити, щоб на помідорах та перцю не скручувалося листя

На кущах перців й помідорів, без будь-яких видимих причин, листя починає скручуватись та сохнути. Причин для такого явища багато.

Наприклад:

Закручування листків овочів вгору. Це вказує на нестачу таких мікроелементів як магній та мідь.

Щоб усунути проблему, підживіть їх таким розчином: у 10 літровому відрі води розчиніть 1 ч. л. мідного купоросу та 2 ст. л. сульфату магнію. Норма витрати на одне стебло півлітра розчину.Закручування листків овочів назовні. Це вказує на зайву вологу.

Закручування листків овочів всередину. Це вказує про брак фосфорного добрива. Приготуйте для підживлення такий розчин: залийте 5 літрами окропу 1 ст. л. суперфосфату, залиште настоюватись на добу та долийте потім водою до 10 літрів. Норма витрати півлітра розчину на одне стебло.

Також, це вказує заселення їх попелицями, павутинним кліщем, білокрилками та іншими комахами. Для знищення шкідників скористайтеся препаратами-інсектецидами.

Існують також народні засоби боротьби з шкідниками, такі як лушпиння цибулі. У теплій воді замочіть на добу склянку лушпиння, далі обприскайте цим настоєм рясно перці та помідори. Робити це потрібно не менше ніж один раз на 5 днів, можна частіше, поки шкідники не згинуть. Землю навкруги кущів обробіть 1% розчином марганцівки.Закручування листків овочів у трубочку. Це говорить про те, що коренева система недорозвинена чи її пошкодили при висадці в ґрунт. При адаптації на постійному місці причини зникають, але якщо все рівно причина залишилась, полийте рослини коренеутворювачем або стимулятором росту.

Закручування листків овочів у спіральку. Це означає, що рослині не вистачає цинку. Щоб виправити ситуацію приготуйте такий розчин: у 1 літрі води додайте 50 грамів деревного попелу та 30 грамів суперфосфату. Настоюйте на протязі півтори години та доведіть до 10 літрів водою. На кожне стебло рослини лийте півлітра настою.Листя вкрилось бурими плямами чи коричневими цятками та почало скручуватись. Це означає, що рослині не вистачає молібдену. Підживіть її сумішшю суперфосфату та деревного попелу розведених у воді. Коли кислотність ґрунту перевищує норму, розкислити ґрунт допоможе деревний попіл, який також допоможе помідорам засвоїти фосфор.

Що потрібно зробити, щоб на помідорах та перцю не скручувалося листя