Що потрібно зробити з кущами малини після збору врожаю, щоб гарно вродила наступного року

Ремонтантна малина за своїм циклом розвитку відрізняється від звичайних сортів. Догляд, також, суттєво різниться від малини літнього сорту.

Якщо потрібно дізнатися про те, який сорт перед вами, дочекайтеся дозрівання ягід. В липні дозрівають літні сорти, в серпні місяці чи на початку осені – ремонтантні.

Догляд за літніми сортами малини.

Після збору врожаю на літніх кущах малини, потрібно подбати про підживлення та захист. Допомогти накопичити сили та поживні речовини, для закладання квіткових бруньок на наступне плодоношення, через рік.Не потрібно відкладати обрізку до осені, зробіть це зараз, щоб не ділитися з зайвими пагонами поживними речовинами.

Спочатку потрібно малину обрізати, а потім вносити добриво.

На кущі малини після обрізки повинно залишитись 8-10 молодих товстих цьогорічних пагонів, все інше видаляється.

Обрізають пагони малини на рівні землі, виносять з ділянки та спалюють.

Підживлення малини літнього сорту.

Для підживлення органічним добривом, потрібно внести на 1 кв. м: гною 5 кг, компосту 4-5 кг, торфу 5 кг, деревного попелу 100 грамів.Для підживлення мінеральними добривами, потрібно внести під перекопку, в розрахунку на один кущ: сульфату калію 40 грамів та суперфосфату 50 грамів.

Азотні добрива в цей період малині не потрібні.

Полив малини літнього сорту.

Врожай малини в майбутньому році залежить від того чи достатньо вона отримувала вологи.

Тому, поливають кущі малини по колу куща, в розрахунку: 30-40 літрів води на дорослий та 15-20 літрів на молодий кущ рослини, один раз на тиждень.

Припиняють полив перед заморозками чи в період сильних та частих дощів.Обприскування малини літніх сортів від шкідливих комах та хвороб. 

Під кущами малини можуть селитися для зимівлі комахи, бактерії та грибкові спори.

Як тільки врожай буде зібраний, потрібно відразу обробити кущі 1% розчином бордоської рідини. Для цього, потрібно обприскати кущі малини в серпні два рази, інтервал між ними повинен бути два тижні.

Добре було б замульчувати сантиметрів на 10-15 землю під малинником.

Малина ремонтантна.

Ця малина плодоносить на пагонах торішніх та цьогорічних. Якщо її добре доглядати, то можна буде збирати ягоди на протязі місяця.

Обрізання ремонтантної малини.

Щоб не втратити ремонтантні якості цього сорту малини, потрібно зрізати повністю всю малину до землі.

Підживлення ремонтантної малини.

Ремонтантну малину не потрібно восени підживлювати органічним добривом, через велику кількість азоту в ньому.

Підживлювати можна мінеральним комплексом з позначкою «Осіннє» та внести по 50-60 грамів цього добрива навколо кожного куща.Поливи ремонтантні сорти малини.

Поливати ці сорти малини потрібно один раз на тиждень, великою кількістю води.

За декілька днів до заморозків, потрібно добре полити малинник, ґрунт навкруги добре прорихлити та вкрити мульчею. Це може бути солома, торф, тирса чи інші підручні матеріали.

Обприскування ремонтантної малини від шкідливих комах та хвороб. 

Перше, що потрібно зробити, це видалити всі рослинні залишки та спалити. Обробити прикореневі круги малиннику такими препаратами як: Актеллік, Інтавір чи Фуфанон згідно інструкції на пакуванні.

Від розростання лишайників та моху, поливають землю 1% розчином залізного чи мідного купоросу.