Що потрібно зробити з насінням огірків перед посадкою, щоб мати здорову та міцну розсаду

Зазвичай, перед посівом насіння огірків проводять його замочування. Це дозволить отримати 100% сходження розсади огірків та видалити неякісний насіннєвий матеріал. Однак, перед цим важливо уточнити, чи не буде вона згубною для деяких сортів огірків.

Сортування насіння.

Якісне насіння огірків має бути щільним та великим. Плоске й порожнє означає про його нульову схожість. За допомогою калібрування легко відібрати непридатне насіння від якісного.

Налийте в скляну банку чисту воду та вкиньте туди насіння огірків. Те, що опустилися на дно — добре та якісне, а що спливло на поверхню — вилийте геть разом із водою.

Якісне насіння перед посівом прогрійте, щоб уникнути пустоцвітів, а також знищити вірусне захворювання. Покладіть посівний матеріал у тканинний мішечок, викладіть їх на тацю та витримайте при температурі +40°С упродовж 7 діб. Можна покласти його на радіатор центрального опалення.Проведення дезінфекції.

Далі проведіть дезінфекцію посівного матеріалу. Для цього помістіть насіння огірків у марлевий мішечок та опустіть його на 15 хвилин у 1% слабко-рожевий розчин марганцівки. Після промийте під струменем проточної води, не виймаючи їх із мішечка та викладіть на серветку просохнути.

Якщо немає марганцівки, замініть її 10% розчином перекису водню, в якому витримайте насіння упродовж 20 хвилин.

Процедура замочування насіння.

Перед замочуванням насіння огірків обробіть його стимулятором зростання, щоб забезпечити додатковим харчуванням, в результаті отримаєте міцну й здорову розсаду.

Поетапне замочування:

  1. Викладіть насіння на плоску тарілку, накрийте марлею чи тонкою тканиною змоченою в теплій воді, не допускаючи зайвої рідини.
  2. Встановіть її в теплі на 3 доби та спостерігайте, щоб не висохла волога.
  3. Як тільки з’являться перші паростки, перемістіть тарілку на 12 годин до холодильника, для їх загартування.
Засоби та народні способи для замочування.

У спеціальних садових магазинах представлено багатий асортимент засобів, які використовують для замочування насіння:

  • «Епін» — складається із натуральних компонентів й забезпечує рослинам захист від холодів та заморозків.
  • «Циркон» — є рослинним препаратом, який може прискорювати зростання розсади, зміцнювати та розвивати кореневу систему.
  • «Гумат» – замочене в ньому насіння швидше проростає.

Для замочування насіння городники використовують перевірені народні рецепти:

  • Сік алое розведіть у воді у співвідношенні 1:1. Він надає розсаді сил та зміцнює імунітет до хвороб.
  • Деревний попіл 2 ст. л. розчиніть у 1 л. води та настоюйте упродовж 2 діб, після покладіть в нього насіння на 6 годин. Цей настій наситить огірки необхідними їм мінералами.
  • Бджолиний мед – є якісним стимулятором зростання. Розчиніть 1 ч. л. меду у 1 склянці води та замочіть у цьому розчині насіння огірків на 6 годин.

Перед використанням будь-яких розчинів краще замочити насіння на 2 години в чистій воді. Після обробки його, знову промийте та просушіть.