Що потрібно зробити з виноградом у липні, щоб зібрати гарний урожай осінню

Виноградна лоза потребує догляду на протязі усього сезону.

Навіщо проводити пасинкування на винограднику.

Виноградник пробуджується рано на весні, росте швидко та інтенсивно. Кущ заростає пагонами та пасинками. Якщо не проводити регулярне виламування всього зайвого, що весь час з’являється на лозі, про гарний врожай можна забути.

Видалення пасинків на винограднику.

Пасинок потрібно вирізати за допомогою секатора або вищипнути пальцями після другого листка. Не видаляють пасинки повністю, бо вони знову виростають з цього місця та в місці видалення може утворитись пошкодження, яке стане «воротами входу» патогенних організмів.Загущення виноградного куща пасинками перешкоджає сонячним променям проникати у крону, а також порушується вентиляція повітря, що призводить до зараження та розвитку грибкової інфекції й поганого визрівання грон.

Виноградні пагони ростуть постійно, після ревізії виноградного куща, залишають пагони тільки ті, які будуть рости на ньому до осені, їх потрібно регулярно підв’язувати до шпалери.

Коли виноградні грона почнуть наливатися, потрібно прибрати все листя, яке може закривати їх від сонця, щоб ягідки стали більш солодкими та вчасно дозріли. При видаленні виноградного листя покращується циркуляція повітря в нижній частині куща, що захищає його від зараження грибковими та іншими хворобами.

Іноді, спеціалісти-виноградарі видаляють разом з пагонами та листям ще й грона ягід. Це робиться вразі дуже великого врожаю, який заклав даний кущ та не зможе витримати таке навантаження. Якщо не видаляти грона, їх буде дуже багато й вони виростуть дуже дрібними та не солодкими.

Полив винограду.

Якщо влітку стоїть суха та спекотна погода, виноградник потребує додаткового поливу.

Проводять поливи не менше як раз на 7 днів, витрачаючи на кожний кущ 1-2 відра води. При регулярному поливі, ягоди не будуть тріскатися якщо піде дощ.

Щоб утримати вологу в ґрунті, рекомендується прикрити поверхню землі під кущем мульчею. Це може бути скошена трава, тирса від листових сортів дерев, перепрілий компост, подрібнений на шматки картон та інше.Обробка винограднику від хвороб.

Щоб отримати добрий та якісний врожай, потрібно своєчасно та регулярно дбати про здоров’я виноградної лози.

Найчастіше відбувається зараження грибковими інфекціями: борошнистою росою, мільдью, сірою гниллю та іншими.

Безперечно, проводити профілактику краще ніж лікувати, коли все вже захворіло й треба підключати важку артилерію. Тому, обробки фунгіцидами потрібно проводити регулярно. Добре себе зарекомендували такі препарати: Топаз, Скор, Оксихом та інші фунгіциди, застосування яких проводять згідно інструкції на пакуванні.

Останню обробку треба провести не пізніше 30 днів до збору врожаю.

При гарному опікуванні виноградником, він віддячить добрим та багатим врожаєм ягід.

Що потрібно зробити з виноградом у липні, щоб зібрати гарний урожай осінню