Що робити, коли на огірках жовтіє та опадає зав’язь, щоб не втратити врожай

Огірки на 97 процентів складаються з води. Вони поліпшують роботу нирок та виводять токсини з організму людини. В огірках багато калію та магнію,  які необхідні для роботи серця, а клітковина очищує кишківник.

Часто буває так, що на огірках жовтіє та сохне листя, а вся зав’язь відпадає.

Причин такому явищу може бути багато:

  1. Неправильний полив, недостатній чи занадто зволожений грунт.

Норма правильного поливу огірка – 20 літрів води під кущ.Поливати варто рано вранці чи пізно ввечері.

При підвищеній вологості повітря, може з’явитися на рослинах бактеріоз. Можна обприскати рослини бордоською сумішшю:  розведіть у 10 літрах води 200 грамів вапна та 100 грамів мідного купоросу.

Не запилення комахами огірків. Запилюють рослини вручну чи вибирають самозапильні сорти огірків.

Різка зміна погоди: спека змінюється на різке похолодання. Огірок може вбирати та засвоювати поживні речовини при температурі 25 0С. Тільки при таких умовах, вона може повноцінно рости й розвиватися.Занадто сильні сонячні промені висушують вологолюбиву рослину.

Потрібно поливати огірки під корінь та уникати попадання вологи на листки рослини. Огірки потрібно притіняти спеціальною сіткою, садити їх у невеликому затінку чи по периметру грядки висаджувати кущі кукурудзи, яка буде добре притіняти їх.

  1. Зараження паразитами.

Заселення огірків павутинним кліщем чи попелицями, дуже шкодить рослинам. Вони смокчуть поживні соки з листків та стовбурів. Щоб позбутися цих шкідників, потрібно обприскати рослини протипаразитарними засобами. Деякі можна приготувати власноруч. Розчиніть 200 грамів деревного попелу у 50 мл рідкого мила та обробіть рослини.  1. Велике навантаження плодами.

Потрібно залишати на кущі не більше 25-30 огірків, щоб не перевантажувати рослину.

Занадто великий врожай огірків забирає багато поживних елементів з коріння та батогів, виснажуючи рослину.

Щоб огірки росли й добре розвивалися, їх потрібно вчасно підживити деревним попелом та сечовиною, в них багато азоту та калію. Також, багато хто з городників використовує курячий або коров’ячий послід, для гарного росту рослин. Підживлюють цим засобом два-три рази за весь період.

Дотримуючись цих нескладних рекомендацій, можна попередити проблеми, які можуть статися на присадибній ділянці та отримати добрий, смачний й корисний врожай.