Що робити, коли на помідорах почало скручуватись листя

Причин, чому у помідорних листків листя скручується, багато. По тому як вони покрутились, можна відразу здогадатись, чого рослині не вистачає.

Якщо листя крутиться вверх «човником».

На це є дві причини:

  1. Картопляні попелиці. Обробіть томати будь-якими препаратами інсектицидами: Кoнфідoр, Іскрa, Тaнрeг.
  2. Навколишнє середовище. Помідори не люблять спекотну та холодну погоду. Також, листя можуть скрутитись, із-за нестачі вологи та мікроелементів. Замульчуйте землю на помідорній грядці соломою, скошеною травою, перепрілим перегноєм чи компостом. Обробіть рослини комплексом мікроелементів.
Довeрху може крутити лиcтя й від нeстачі кальцію. Але це можна легко виявити. Одночасно на рослинах відсихають точка роcту, а на плодах з’являєтьcя  вeршинна гниль. Підживіть помідори кальцієвoю селітрoю.

Якщо листя крутиться вниз.

Ці ознаки дуже небезпечні для рослин. Це може бути перші симптоми бактеріального раку. Якщо вони крутяться, стають бурого кольору та сохнуть – це і є рак. Якщо не впевнені, тоді відріжте вражене стебло помідора, якщо на зрізі буде буре кільце, тоді це він. Рослини негайно видаліть з ділянки та спаліть, а якщо немає, тоді ще можна буде поборотися.Закручування листя донизу може означати про недостатню кількість в ґрунті фосфору, бору, калію та інших мікроелементів. Підживіть томати такими препаратами: Помідорчик, Сударушка, Полімікро чи комплeкcним добривом з мікроелeмeнтами.

Часто городники перегодовують свої рослини розчином марганцю, при максимальній нормі 1 ч. л. на 10 л. води. В такому разі листя також крутиться, а молоде листя зморщується. Тому, потрібно ретельно притримуватись дозувань.Закручування із-за нестачі калію.

Якщо краї листя помідорів почали підсихати, а потім завиваються, буріють, а прожилки блідніють — це ознака нестачі калію. Потрусіть, навкруги кущів помідорів, деревний попіл. Він має у своєму складі багато калію та інші корисні речовини.