Цвісти помідори починають дуже рано, а деякі сорти продовжують аж до заморозків. На початку червня, з’являється перша зав’язь на помідорних кущах.
Інколи, при достатньому догляді та регулярному поливі, помідори довго не зав’язують плодів або вони дуже довго ростуть відстаючи від сусідніх грядок.
Причин небагато, але вони є:
Нестача бору.
Такий потрібний помідорам елемент як бор, відповідає за бутонізацію та цвітіння, утворення пилку, плодів й насіння.
У землі цей елемент знаходиться в дуже невеликих дозах, тому його потрібно додатково вносити в ґрунт. Вносять бор один раз на 14 днів, позакоренево та під корінь рослини. Для цього, розводять 5 грамів бору у 10 літрах води.
Проблемне запилення.
Особливо це стосується тепличного вирощування помідорів. При недостатній циркуляції повітря та неспроможність комахам-запилювачам потрапити в приміщення.
Щоб запобігти даній проблемі, потрібно регулярно провітрювати теплицю. А що до комах, то при відкритих вікнах та дверях, комахи й самі знайдуть квіти. Але якщо проблема залишається, запилювати прийдеться вручну. Для цього достатньо рано вранці та ввечері проводити струшування китиці. Тихенько постукати по стеблу, щоб пилок обсипався.
Також, можна взяти вушну паличку, змочити її водою та потикати нею всередину квітки, переносячи пилок з одної на другу квітку.
Невідповідний температурний режим.
Якщо температура в теплиці або у відкритому ґрунті 400С й більше, запилення помідорів відбуватися не буде. Пилок стає стерильним вже після 300С.
Проблема вирішується так, потрібно притінити спеціальним матеріалом або побризкати теплицю ззовні густим розчином крейди чи вапна.
На проходах теплиці рівномірно ставлять ємності наповнені холодною водою.
Потрібно дотримуватись температурного режиму в теплиці від 20 до 250С.
Зайва волога.
Потрібно постійно слідкувати за вологістю в теплиці, вона повинна бути не більше 70%. Вологість повітря може впливати на запилення рослин, бо при високій вологості пилок не сиплеться, запилення не відбувається.
Контроль за вологістю:
- Поливати вранці й тільки під корінь;
- Вкрити землю мульчею;
- Не допускати конденсату.
Утворення пасинків.
В теплицях вирощують високорослі сорти помідорів. Ці сорти мають здатність весь час нарощувати в міжлисткових пазухах додаткові пасинки, які забирають у рослини всі поживні речовини та утворюють з помідорів джунглі. Тому, помідорні кущі формують в один або два стебла. А всі пасинки регулярно видаляють.
Скориставшись цими нехитрими порадами, можна отримати ранній та добрий врожай помідорів.