Що робити, коли у пилососа пропала тяга. 4 корисні поради для господині

Якщо пилосос почав погано працювати, потрібно його почистити. Несвоєчасна чистка може призвести до поламки пристрою. Перш ніж прибрати сміття з пилососа, потрібно перевірити пилозбірник, почистити фільтри, перевірити насадку та трубку, зовнішні фільтри й зібрати все назад.

Всі пилососи різні, тому частини, що можна мити, залежать від моделі. Однак, в більшості випадків вони однакові.

Пилозбірник.

В більшості пилососів знімний пилозбірник, який можна дістати та помити. Завчасно ознайомтеся з інструкцією виробника, щоб не зробити помилок під час розбирання пристрою.

Фільтри.

Сучасні пилососи мають різні типи фільтрів – НЕРА-фільтри або ті, що можна мити. Залежно від виду фільтра його миють або замочують у воді. НЕРА-фільтри та миючі дрібні потрібно міняти раз на 3-6 місяців. Однак, звіряйтеся з інструкцією до приладу. Мішок для збору сміття не потребує миття в більшості випадків.

Знімні частини.

Всі знімні насадки – щітки та трубки можна мити, але їх слід гарно просушити перед збиранням пилососа.  Щоб почистити щітку, потрібно видалити з неї сміття та волосся, нитки й промити, якщо вона не обладнана електронікою.

Корпус.

Зовнішню поверхню пилососа можна протерти вологою ганчіркою. Не забувайте про чистоту повітря в приміщенні та не збирайте пилососом надто великий об’єм сміття. Під час використання приладу слідкуйте, щоб шнур сильно не перекручувався.

Перед заміною фільтра варто звернути увагу на його тип, частоту використання приладу та рівень забруднення повітря в приміщенні. Якщо потужність всмоктування знизилася та з’явився неприємний запах, фільтр підлягає заміні. Якщо цього не зробити вчасно, це призведе до закупорювання труби, через що пилосос не зможе всмоктувати дрібне сміття та пил, а також, з’явиться неприємний аромат при його використанні. Двигун працюватиме на знос, через що пристрій просто зламається.

Неправильне поводження з технікою або її частинами призводить до пошкодження. Тому, не забувайте про інструкцію виробника та слідуйте зазначеним рекомендаціям по догляду й чищенню.

Що робити, коли у пилососа пропала тяга. 4 корисні поради для господині