Що робити, щоб не здувалися кришки на консервації. Корисні поради для господині

У кожної господині може статися так, що на банках з домашньою заготовкою на зиму здуваються  кришки. Причин цьому явищу може бути багато, але є перелік тих, які часто трапляються:

  1. Порушення основних правил при консервуванні.
  • Не якісно вимиті інгредієнти;
  • Не дотримання правил елементарної гігієни, може спровокувати ріст патогенної мікрофлори у консервації.



  1. Порушення температурного та часового режиму.

При недотриманні певної температури та часу при стерилізації консервації або посуду для неї, може призвести до втрати цих продуктів під час їх в подальшого зберігання.

  1. Не дотримання герметичності в банках.

При закупоренні банок з продуктами, може порушуватись герметичність внаслідок не щільного закупорювання кришок закаточною машинкою. Також, може бути пошкодженою чи втратити еластичність гумка, за допомогою якої ущільнюють кришку з банкою. Або скляні банки для консервування мають непомітні тріщини чи сколи, особливо в районі шиї банки.



Такі консерви в банках не можна їсти.

Якщо у консервах з’явилась цвіль, розсіл став каламутним, здулись чи зірвались кришки, їсти цю консервацію не можна. Це може обернутись дуже непередбачуваними тяжкими та незворотними наслідками. Після вживання такої їжі стаються отруєння та навіть смертельні випадки.

Найнебезпечніша є бактерія, яка викликає хворобу під назвою —  ботулізм. В закритому об’ємі, вона може виробляти сильнодіючі й дуже небезпечні для життя та здоров’я людей токсини.

Сприятливі умови для багатьох патогенних мікроорганізмів є температурні межі від 15-45 градусів, а при 100 та більше вони гинуть.