Що робити щоб огірки росли рівними і не скручувалися. Дієві поради.

Від чого огірки скручуються і жовтіють, набувають нерівні форми, а найголовніше, що з цим робити – методи досвідчених садівників.

Раніше вважалося, що нерівні форми виникають тільки тому, що огіркам недостатньо поливу, однак тепер відомо, справа не тільки у воді, інформує Ukr.Media.

Буває так, що поливають вчасно, комфортна температура для росту, але огірки все одно виходять кривими. Виявилося, що за формою огірків можна визначити, якого елементу їм бракує для здорового дозрівання.

Дефіцит калію

Калій — один з основних елементів, який потрібен огіркам для росту та формування плодів. Якщо його недостатньо, то плоди виходять тонкими біля основи і товстими до кінця, крім цього спостерігаються місцеві пожовтіння шкірки.

Дефіцит калію не завжди виникає від нестачі його в ґрунті. Буває, що з-за низької температури повітря або постійних дощів, процес поглинання рослиною поживних мікроелементів порушується. В таких випадках слід уникати поливу холодною водою, і слід вносити підживлення як позакореневе, так і в ґрунт.

Недолік азоту

При азотній недостатності плоди огірків виходять з маленькою тонкою підставою і товстим кінцем, бляклий колір, листя нездорові. У цьому випадку також врятують підживлення: використовують позакореневе підживлення з сечовини, в ґрунт вносять органічні добрива.



Комплексний дефіцит мікроелементів

Буває і таке, можна визначити за формою огірків. Вони ростуть деформованими, іноді всередині виявляється порожнеча, найчастіше стоншуються до середини. Колір огірків і листя різко переходить від зеленого до жовтого і навіть білого відтінку. Щоб не втратити урожай повністю, необхідно виправляти ситуацію, як тільки з’явилися перші ознаки дефіциту, вносячи відповідне підживлення. Краще це робити заздалегідь і регулярно.